פלסטינים רכב
פלסטינים רכבפלאש 90

חטיפות כלי רכב על ידי פלסטינים באלימות הפכו לאחרונה לתופעה בכבישי בנימין והשומרון. הפלסטינים חוסמים את הרכב ומאלצים את הנהגת לעצור, מוציאים אותה מרכבה באלימות וגונבים את הרכב.

בשבוע האחרון ארעו לפחות שלושה מקרים דומים שבנס הסתיימו ללא נפגעים בנפש. בכל האירועים מעורבות נשים שנסעו לבד. ביום רביעי נסעה תושבת פדואל לביתה מכיוון בית אריה, כשלפתע רכב חסם לה את הציר. היא הספיקה לנעול דלתות, אך הפלסטינים שברו את החלון ואיימו על חייה. היא יצאה מהרכב בלי כלום והם נסעו עם הרכב.

ביום שלישי ארע מקרה דומה, כשתושבת קרני שומרון נסעה מביתה לכיוון כפר סבא כשבדרך התנפלו על רכבה מספר פלסטינים הוציאו אותה באלימות וגנבו את הרכב.

מקרה נוסף ארע השבוע, תושבת קדומים מעידה על אירוע בו פלסטינים חסמו אותה, השתלטו על רכבה באלימות וגנבו אותו.

ביום שלישי בסביבות השעה 20:00 בערב נסעתי מאריאל לכיוון קדומים.

בין יקיר לעמנואל - קרוב יותר לעמנואל רכב ערבי שנסע מאחורי ( ברכב היו ארבעה גברים), יצא כביכול לעקיפה ונצמד אליי מצד שמאל. נאלצתי לרדת מעט לשוליים בכדי שלא יתנגש בי. באותה שנייה הרכב התקדם מעט וחסם אותימקדימה. לצערי, עצרתי. בשנייה הזו יצא ערבי חמוש עם יד ימין מונפת למעלה (היד הייתה מכוסה בכפפה - אך בוודאות ראיתי חפץ כלשהו בידו). רץ לכיווני והחל לדפוק בחוזקה על הדלת בצעקות "תפתחי את הדלת" וקללות בערבית.

מהלחץ לא הצלחתי לנעול, אך ניסיתי למנוע ממנו לפתוח את הדלת. כמובן שהוא היה יותר חזק והצליח לפתוח. הוא החזיק בצעיף שהיה על צווארי וחנק אותיתוך כדי צעקות "תצאי מהרכב" וכו'. לא הצלחתי לצאת כי הייתי חגורה. צעקתי לו שאני לא יכולה לצאת כי אני חגורה, לרגע הוא הרפה מעט מהחניקה, הצלחתילשחרר את החגורה, וכנראה מתוך אינסטינקט ניסיתי למשוך את גופי לאחור (מעין התנגדות). הערבי עזב את הצעיף תפס אותי בכתף והעיף אותי מהרכבלכיוון הכביש ( הנתיב הנגדי), לא הצלחתי לקחת כלום מהרכב ( תיק, ניידוכו'). באותה שנייה הוא כבר היה ברכב שלי ונסע...

קמתי, עברתי את הכביש לשוליים והתחלתי לרוץ לכיוון עמנואל. רצתי בערך10-15 דקות והגעתי לצומת. שם אסף אותי תושב עמנואל ונסענו לשומר שלהיישוב. חשוב מאוד לציין :

  • רצתי בחושך מוחלט. אין שום תאורה בכביש ( רק כאשר מגיעים קצת לפני צומת עמנואל)
  • במהלך הריצה לא עבר שום רכב צבאי או משטרתי....
  • כשרצתי עברו מספר כלי רכב אך היחיד שעצר היה ערבי ( שאליו לא הסכמתי לעלות).

בהמון תודה והודאה לבורא עולם גופנית אני בסדר ( חוץ מחבלות יבשות).הרכב וכל מה שהיה בתוכו - לחלק יש ביטוח וחלק " כפרת עוונות"נפשית - ב"ה טוב, ויהיה עוד יותר טוב.

היו זהירים, את החוליה עדיין לא תפסו והיא נעה חופשי בדרכים.

מקרה דומה ארע בשבוע שעבר בין עלי לשילה כשתושבת קידה נמלטה ועקפה את הרכב משמאל.

בשנת 2011 ארעו כ 50 מקרי שוד של כלי רכב רובם באזור שבין אריאל – צומת תפוח – חווארה.