הר הבית. אילוסטרציה
הר הבית. אילוסטרציה פלאש 90

ההסתה המוסלמית על הר הבית מקבלת הבוקר ביטוי מעשי, לאחר שכמה עשרות צעירים ערבים התפרעו ויידו אבנים לעבר קבוצת תיירים ולעבר שוטרים.

ממשטרת מחוז ירושלים נמסר כי איש מהשוטרים ומהתיירים לא נפגע, וכי כוחות המשטרה במקום עצרו שלושה ממיידי האבנים. לעת עתה נמשכים הביקורים על ההר כסדרם.

אמש דיווחנו, כי עכרמה צברי מי שכיהן כמופתי של ירושלים בין השנים 1994 ל- 2006 מזהיר, כי "קיצונים ישראלים עלולים לממש את איומיהם ולפרוץ מחר (ראשון) בבוקר למסגד אלאקצא".בראיון לכתב סוכנות הידיעות "קדס נט" הוא אמר, כי "קיימת כוונה ישראלית לבצע שרשרת פריצות ע"י קיצונים לרחבת מסגד אלאקצא החל ממחר בבוקר". הוא הבהיר, כי קריאות גזעניות וקיצוניות אלו הן המשך לקריאות קודמות שמטרתן לפרוץ למסגד.

לדבריו, קריאות מסוג זה מהוות התגרות ברורה ברגשות המוסלמים, אך לטענתו הנוער, הילדים והמבוגרים מוכנים לחלוטין להתמודד עם כל נסיון פריצה למסגד בלילה וביום.

 צברי הפנה קריאה דחופה לכל הערבים והמוסלמים להציל את מסגד אלאקצא ולתמוך בתושבי ירושלים על מנת להתמודד עם מה שכינה כמזימות הישראליות כלפי העיר ומקומותיה הקדושים.עכרמה צברי מונה ע"י יאסר ערפאת למופתי של ירושלים ושימש למעשה גם כסמכות הדתית העליונה ברשות הפלסטינית. תפקידו הוגדר באופן רשמי כ"מופתי ירושלים ופלסטין".