"נגררתי למעורבות גבוהה מידי בענייני העובדת"

ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, מסביר מדוע הסכים להסדר הטיעון ומביע חרטה על דרך התנהלותו מול העובדת ר'.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ו בשבט תשע"ב

"נגררתי למעורבות גבוהה מידי בענייני העובדת"-ערוץ 7
ההסדר שם קץ לשמועות. אשל
פלאש 90

לאחר אישור הסדר הטיעון בעניינו הסביר בצהריים (ראשון) נתן אשל בהודעה שפרסם מדוע הסכים להסדר הטיעון, במסגרתו יאלץ לעזוב את תפקידו.

"מזה כחודש אני נתון למתקפה איומה ובלב סערה שהפכה את חיי וחיי משפחתי לסיוט שקשה לעמוד בו. בימים האחרונים הציגו לפני עורכי דיני הסדר טיעון המסיר מעל ראשי אחת ולתמיד את העננה של מעשים ו/או צילומים מגונים והטרדות מיניות  ושם קץ לחקירה ולמחול השדים סביבי", הסביר אשל.

לדבריו, "כעת ברור לכל שלא היה כל היבט מיני לפרשה. במחשבה בדיעבד, ברור לי כי נגררתי למעורבות גבוהה מידי בענייניה של עובדת המשרד ושומה היה עלי להימנע מכך. נוכח הסרת העננה כאמור, נוכח גילי, מצבי הבריאותי ורצוני להקל על משפחתי והסובבים אותי, ומאחר שאיני יכול לשאת את הנטל הכספי הכבד של טיהור שמי החלטתי, בהתייעצות עם אשתי וילדיי, לקבל את ההסדר, להודות בעבירת משמעת קלה, לפרוש מתפקידי ולהמשיך בחיי".

בסיום הודעתו מציין אשל, כי "אני מבקש בהזדמנות זו להודות לבאי כוחי: עו"ד רחל תורן, עו"ד יעקב וינרוט ולעו"ד יעל דולב על הסיוע שהושיטו לי".

התסבוכת שיצרה פרשת נתן אשל והעובדת ר' תיפתר באמצעות עסקת טיעון, במסגרתה יודה אשל בפגיעה במשמעת בשירות המדינה והתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה.

ממשרד המשפטים נמסר, כי על פי כתב התובענה שהוגש בהסכמת הצדדים לבית הדין, ושאשל יודה בו, מואשם אשל בכך שפיתח וקיים קשר של קירבה יתרה מצדו כלפי ר', בדרך שאינה ראויה ואינה מקובלת בין ממונה לכפיפה בשירות המדינה.

על פי כתב התובענה, אשל נכנס למחשבה של ר' ללא רשותה, מסר מידע אישי ופרטי הנוגע לר' לגורמים שונים בלשכת ראש הממשלה מבלי שהיתה כל סיבה מקצועית או עניינית למסירתו של מידע זה לאותם גורמים, וצילם אותה באורח לא מקובל בארועים שונים.

על פי ההסכמות שהושגו, אשל יעזוב את שירות המדינה עד ה-1 במרץ, יודה בכתב האישום וינזף נזיפה חמורה.