רכב מכונית פלסטינאים כביש 55
רכב מכונית פלסטינאים כביש 55שמואל אדלמן

עשרות תושבי קדומים חסמו הערב (ראשון) את כביש 55 לתנועת כלי רכב ערבים, זאת במחאה על גל מעשי שוד רכבים של יהודים תושבי יהודה ושומרון שארעו לאחרונה בכבישים.

"אם אנחנו לא יכולים לנסוע בבטחה בכבישים, גם הם לא יסעו" אמרו התושבים, "אנו מצפים מהצבא והמשטרה לרכז כוחות כדי למנוע מעשים מעין אלו, במידה ולא נדע להגן על על עצמנו".

עם תום תפילה במקום שהתנהלה באבטחת חיילים, שבו התושבים לביתם.

בשבוע האחרון ארעו לפחות שלושה מקרים דומים שבנס הסתיימו ללא נפגעים בנפש. בכל האירועים מעורבות נשים שנסעו לבד. ביום רביעי האחרון נסעה תושבת פדואל לביתה מכיוון בית אריה, כשלפתע רכב חסם לה את הציר. היא הספיקה לנעול דלתות, אך הפלסטינים שברו את החלון ואיימו על חייה. היא יצאה מהרכב בלי כלום והם נסעו עם הרכב.

יום קודם לכן, נסעה תושבת קרני שומרון מביתה לכיוון כפר סבא כשבדרך התנפלו על רכבה מספר פלסטינים הוציאו אותה באלימות וגנבו את הרכב.

מקרה נוסף ארע בשבוע שעבר. תושבת קדומים מעידה על אירוע בו פלסטינים חסמו אותה, השתלטו על רכבה באלימות וגנבו אותו, "ביום שלישי בסביבות השעה 20:00 בערב נסעתי מאריאל לכיוון קדומים", סיפרה האשה, "בין יקיר לעמנואל - קרוב יותר לעמנואל רכב ערבי שנסע מאחורי (ברכב היו ארבעה גברים), יצא כביכול לעקיפה ונצמד אליי מצד שמאל. נאלצתי לרדת מעט לשוליים בכדי שלא יתנגש בי".

האשה ציינה כי "באותה שנייה הרכב התקדם מעט וחסם אותימקדימה. לצערי, עצרתי. בשנייה הזו יצא ערבי חמוש עם יד ימין מונפת למעלה (היד הייתה מכוסה בכפפה - אך בוודאות ראיתי חפץ כלשהו בידו). רץ לכיווני והחל לדפוק בחוזקה על הדלת בצעקות "תפתחי את הדלת" וקללות בערבית".

,?