ציפי לבני
ציפי לבניצילום: פלאש 90

מחר (שני) אמור להתקיים בבית משפט השלום בתל אביב דיון ראשון בקובלנה שהגיש גזבר 'קדימה' לשעבר, רואה החשבון יצחק (איציק) חדד נגד יו"ר התנועה, חברת הכנסת ציפי לבני, המנכ"ל משה שחורי ודובר התנועה שמואל דהן.

ב'קדימה' לא אהבו את התצלום המביך שעשוי היה לפגוע במעמדה של לבני, תצלום בו היא ניצבת במעמד של נאשמת בבית המשפט במועד קרוב כל כך לפריימריס עשוי היה לפגוע בסיכויי התמודדותה לכהונת היו"ר בפרט ובמעמדה במפלגה בכלל.

כדי למנוע את התצלום המביך מינו לבני, שחורי והדובר דהן, את עורך הדין איתן הברמן על מנת שזה ייצג אותם ויבקש לקיים את הדיון שלא בנוכחותם.

עורך הדין הברמן הגיש את בקשתם של השלושה לבית המשפט בטענה ש"לא יהיה בשפיטה שלא בפניהם משום עיוות הדין". הברמן הגיש לבית המשפט הצהרה בנוסח זה חתומה על ידי שלושתם.

בסוף השבוע שעבר קיבלה השופטת לימור מרגולין את הבקשה באופן חלקי ביותר והודיעה כי הדיון הראשון, קרי זה שיתקיים מחר, יוכל להתקיים שלא בנוכחותם של לבני, שחורי ודהן, ואולם לפי שעה לא העניקה לשלושה אישור שלא להופיע לדיונים הבאים, ואם החלטה זו לא תשונה הרי שהתצלום המביך יצולם ויופץ אם כי במועד מאוחר יותר.

הערב מציין עורך הדין חדד בפנינו כי במהלך הדיון שיתקיים מחר עשויים השלושה לבקש באמצעות בא כוחם שלא להופיע בתואנת חיסיון כזו או אחרת, אך אם לא תתקבל בקשתם זו הרי שמהדיון השני ואילך תצטרך לבני להופיע לבית המשפט במעמד של מואשמת.

כאן המקום להזכיר את עיקרי הדברים שהובילו את רואה החשבון חדד להגיש את הקובלנה נגד השלישייה. את המניעים פרס חדד במכתב מפורט ששיגר לחברי מפלגתו, וממנו נצטט קטעים:

"החלו חיכוכים בלתי פוסקים ביני לבין יו"ר המפלגה הגב' ציפי לבני ומנכ"ל המפלגה משה שחורי, וזאת על רקע דרישתם כי אפעל בדרך , אשר סברתי כי אינה חוקית ואינה עולה בקנה אחד עם נהלי המפלגה". (מכתבו של חדד)

"עד קיומן של הבחירות המוניציפאליות בנובמבר 2008 וכניסתה של הגב' לבני לתפקיד יו"ר התנועה, התנהלה המפלגה באופן מופתי , הייתה בעלת תזרים מזומנים תקין ואף הייתה לה יתרת מזומנים בפיקדון של כ 4 מיליון ₪ , כיום המפלגה עם גירעון עצום וחובות של עשרות מיליונים לבנק. עם מינויה של הגב' לבני לתפקיד יו"ר קדימה ומינויו של מר משה שחורי לתפקיד מנכ"ל קדימה, בסוף שנת 2008, החלו חיכוכים בלתי פוסקים ביני לבין יו"ר המפלגה הגב' ציפי לבני ומנכ"ל המפלגה משה שחורי, וזאת על רקע דרישתם כי אפעל בדרך , אשר סברתי כי אינה חוקית ואינה עולה בקנה אחד עם נהלי המפלגה. בין נושאים אלה ניתן למנות את דרישת יו"ר מפלגת קדימה לבצע תשלומים לספקים ולמועמדים לרשויות המקומיות אשר לדעתי היו בלתי חוקיים, חתימה על חוזה העסקה עם היועץ המשפטי של המפלגה, אשר היה מנוגד לתקציב המפלגה, ועניינים שונים נוספים, אשר לא ניתן לפרטם הואיל והם נמצאים בחקירת משטרה בעקבות תלונה שהגשתי.

בחודש אוגוסט 2011, העביר מבקר המדינה לידי מפלגת קדימה טיוטא של תוצאות ביקורת החשבונות השוטפים של הסיעות בכנסת השמונה עשר. מנכ"ל המפלגה – מר שחורי ויו"ר המפלגה הגב' לבני, ידעו כי עיקריה של הביקורת מוצדקים וכי לא ימצא להם מענה, וצפו כי פרסום דו"ח הביקורת יעורר תגובות סוערות כנגד המפלגה והעומדת בראשה, יו"ר המפלגה - הגב' לבני.

מנכ"ל המפלגה מר משה שחורי ויו"ר המפלגה, הגב' ציפי לבני, חששו כי יפגעו סיכוייה של הגב' לבני בהתמודדות הצפויה בעתיד על תפקיד יו"ר התנועה, במיוחד לאור העובדה כי היה בממצאי הביקורת כדי לאושש את הביקורת המוטחת ביו"ר המפלגה ובמנכ"ל המפלגה מזה תקופה ארוכה, על ידי רבים מחברי סיעת קדימה בכנסת, בדבר העדר שקיפות באשר לנעשה

"על מנת להתמודד עם הליקויים הקשים שעתיד היה דו"ח מבקר המדינה לחשוף, כפי שעלה מטיוטת הדו"ח, ועם הסערה שצפוי היה שתלווה את פרסומו, החליטו יו"ר המפלגה ומנכ"ל המפלגה, להפוך אותי לשעיר לעזאזל" (מתוך מכתבו של חדד)

בתנועת קדימה, מצד היו"ר והמנכ"ל, במזיד. על מנת להתמודד עם הליקויים הקשים שעתיד היה דו"ח מבקר המדינה לחשוף, כפי שעלה מטיוטת הדו"ח, ועם הסערה שצפוי היה שתלווה את פרסומו, החליטו יו"ר המפלגה ומנכ"ל המפלגה, להפוך אותי לשעיר לעזאזל, וטפלו עלי שלא כדין את כל האחריות לממצאי מבקר המדינה, ובאותה הזדמנות פז נפטרו ממי שהקשה עליהם בביצוע פעולות בלתי ראויות ו/או בלתי חוקיות, זאת, בדרכי מרמה ושקר, ותוך הרס שמי הטוב, משפחתי, עסקי, קשרי החברתיים והמוניטין רב השנים שצברתי. מטרתם הייתה אחת, שדיון בענייני יסיט את הדיון מאחריותם הם למעשים ולמחדלים החמורים שצפויים היו להתפרסם בדו"ח מבקר המדינה. בקדימה אצו והגישו תלונת שווא במשטרה כנגדי מבלי שאפילו ביקשו את התייחסותי לדברים בגינם הוגשה התלונה כנגדי!!.

בעקבות הגשת התלונה נעצרתי למשך 7 ימים, מהם ביומיים הראשונים אושפזתי עקב אירוע לבבי שנגרם לי בעטיו של המעצר , דבר הגשת התלונה והמעצר פורסמו בכותרות הראשיות של כל אמצעי תקשורת ההמוניים במדינת ישראל, תוך שהם גורמים לי נזקים עצומים, השפלה וביזיון לי ולבני משפחתי.

על רקע האמור לעיל, הגשתי ביום 25.12.2011 נגד יו"ר המפלגה הגב' ציפי לבני , מנכ"ל המפלגה משה שחורי ודובר המפלגה שמוליק דהן , קובלנה פלילית לפי חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה- 1965, אשר על הוראותיו עברו הנ"ל עת פרסמו בכוונת תחילה מידע שקרי שיש בו כדי להכפיש אותי".