חטיבת גולני
חטיבת גולני צילום: פלאש 90

מח"ט גולני, אופק בוכריס, מודאג מהעובדה כי מתגייסים רבים לחטיבה משתייכים לציבור חובשי הכיפות הסרוגות ובשל כך הוחלט להתחיל במהלך שיביא לאיזון. כך דיווח ערוץ 2.

בדיווח נאמר כי איש בצה"ל לא הטיח האשמות בחיילים הדתיים ולא פקפק ביכולתם המבצעית, אולם בצבא הוחלט ליזום מהלך שיישבור את אותה הומוגניות.

בוכריס החליט להשיב את החילוניים בחזרה לשורות גולני ופנה בנושא לאגף החברתי-ביטחוני שבמשרד הביטחון שם הוחלט על גיוס בני הקיבוצים. על פי התכנית, בנובמבר הקרוב, יגוייסו 30 בני קיבוצים שיעברו בתחילה קורס קדם צבאי (קד"צ) במכינת "בינה" שבתל אביב, שם יוכשרו לתפקידי מנהיגות. אחר כך הם יחלו את הטירונות.

יואל מהרשק, ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית, מסר הערב בשיחה עם ערוץ 7 כי הוא וחבריו דווקא פועלים בחודשים האחרונים להחדרת בני הקיבוצים לשירות בחטיבת כפיר הפועלת נגד ארגוני הטרור ברחבי יהודה ושומרון.

מהרשק מציין כי בחודשים האחרונים הפגיש מאות בני קיבוצים עם קצינים בכירים בנחל ובחטיבת כפיר במטרה שאלה ישתלבו במסגרת השירות הצבאי. "חטיבת כפיר היא הגדולה ביותר. אנחנו רוצים שבני הקיבוצים יאיישו את המחסומים הבעייתיים, יבצעו מרדפים אחרי מחבלים ויגנו על מדינת ישראל. זה פרוייקט הדגל של אגף המשימות".