שביתה באוניברסיטה. אילוסטרציה
שביתה באוניברסיטה. אילוסטרציה פלאש 90

עם פתיחת סמסטר ב', יחדשו ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, את השביתה הכללית אשר הושהתה עם החתימה על מזכר ההבנות.

לטענת ראשי ארגוני הסגל הזוטר, ועד ראשי האוניברסיטאות וות"ת בחרו להפר את ההסכמות שבעקבותיהן הושהתה השביתה.

השביתה תימשך ללא הגבלת זמן, עד לחתימת הסכם העסקה סופי. השביתה תהיה מלאה: במסגרתה לא יתקיימו הוראה, תרגול, הדרכה במעבדות, וכן כל המטלות הנלוות לרבות קיום בחנים/מבחנים ובדיקתם, שעות קבלה ומענה על מיילים, וכדומה.

ד"ר דניאל מישורי, ראש צוות המו"מ של הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, אמר כי "מיצינו את שלב העברת האחריות מגורם לגורם וגרירת המו"מ באין ספור תירוצים. ההתנהלות עד כה הוכיחה ולימדה אותנו כי לא ניתן לסמוך על אף גורם במערכת ההשכלה הגבוהה".

לדבריו, "אין כל בעיה לעמוד בהסכם שעלותו מוערכת ב-30 מיליון ₪, בזמן שהרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה מוערכת ב- 7 מיליארד ₪, ואנו לא נכללנו בה".

"האחראי הראשי לכל שיבוש צפוי בסמסטר ובמהלך הלימודים התקין יהיה שר החינוך- גדעון סער, שעד כה לא נטל כל חלק של ממש במציאת פתרון למשבר. עד כה, כל ניסיון להיפגש עמו על מנת לסיים את המשבר לא נענה. השביתה תימשך עד לחתימה על הסכם העסקה סופי", הוסיף מישורי.

בועד ראשי האוניברסיטאות אומרים בתגובה, כי "במקום להשקיע אנרגיה, לנסות למצות את התהליך ולסיים את הסכסוך, הסגל הזוטר מודיע כבר כעת על שביתה מיותרת ובוחר לפגוע בסטודנטים ובמערכת ההשכלה הגבוהה ללא כל הצדקה. לאחר השעות הרבות שהושקעו במציאת פתרון אמיתי לסגל הזוטר ולאחר ההתקדמות הרבה שהושגה, הכרזת הסגל הזוטר על שביתה היא בבחינת הפניית עורף לכל ההבנות שאליהן הגענו ומבחינתנו כל ההבנות שעליהן הוסכם בטלות מרגע הכרזת השביתה".