רכב כביש
רכב כבישצילום: פלאש 90

אירועי גניבות הרכבים בכבישי יהודה ושומרון על ידי פלסטינאים ממשיכים. הפעם זו היתה מירי ויצמן, תושבת פדואל, שעשתה את דרכה מהעבודה לביתה שבפדואל.

בשעה שנסעה ויצמן בכביש שבין בית אריה לפדואל, עקפה אותה מכונית פלסטינית וחסמה לה את הרכב, "הם הסתכלו לראות מי ברכב ואז חסמו אותי".

הפלסטינים ניפצו את חלונות המכונית וזרקו אותה מהרכב, "שני פלסטינים ירדו מהאוטו, ומכיוון שהדלתות שלי תמיד נעולות, הם שברו את החלון, פתחו את הדלת וצעקו לעברי, 'את רוצה למות?' ".

מירי שלא איבדה את העשתונות, הספיקה לקרוא לעזרה, "הספקתי להתקשר לבעלי, וללחוץ על ברק, שבדיעבד התברר שלא היה מחובר. בעלי כנראה הבין שמשהו קרה".

הפלסטינים הותירו את מירי וויצמן לבדה על הכביש החשוך, "הם נסעו משם עם שתי המכוניות והותירו אותי לבד על הכביש. נופפתי לרכב שחלף ואשה שנהגה בו עצרה ולקחה אותי לפדואל".

"כשאני מדברת איתך עכשיו כולי עדיין רועדת", סיפרה ויצמן, "נסעתי היום בפעם הראשונה מאז האירוע. בדיעבד אני זוכרת שהרכב שלהם עמד למעלה בוואדי של נחל שילה, ליד הכפר לובן. הם עמדו בצד וחיכו כנראה לרכב עם אישה. אני מאחלת לכולנו שנוכל בעתיד לנסוע בבטחה בכבישי השומרון".

נזכיר כי במשטרה רואים באירועים המדוברים אירועים פליליים לכל דבר, והטיפול בהם הוא בהתאם, ורמת דחיפות הטיפול בהם נמוכה. "זה אירוע פח"עי לחלוטין. האישה שנגררה הייתה במרחק של מילימטרים מפגיעת הראש בטמבון הסובארו. היה הייתה עלולה להיהרג, ומה היו אומרים אז? שזה אירוע פלילי שהתדרדר להרג?".

ממחוז ש"י של המשטרה נמסר הבוקר לערוץ 7 בתגובה לרצף אירועי גניבת הרכבים ביו"ש, כי "הנושא מוכר ונמצא על סדר היום של המחוז. בעקבות האירועים המשטרה מנהלת חקירה מאומצת וכן מבצעת פעילות במישור המבצעי, באופן גלוי וסמוי.כל זאת במטרה להמשיך להבטיח את ביטחונם ושלומם של כלל האוכלוסיה בגזרתנו".