טקסי יום הזיכרון - ללא תשלום

מליאת הכנסת אישרה היום כי לא ייגבה תשלום בעבור השתתפות באזכרות, עצרות עם ובטקסי התייחדות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ב

טקס יום הזכרון תשע"א, מרכינים ראש, חיילים, צו
טקס יום הזכרון תשע"א, מרכינים ראש, חיילים, צו
צילום: פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, של ח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו) וקבוצת ח"כים. ההצעה נדונה בוועדת החינוך, התרבות והספורט.

הצעת החוק שאושרה סופית, באה להבטיח שלא ייגבה תשלום בעבור השתתפות באזכרות, עצרות עם ובטקסי התייחדות או בעבור כל אירוע אחר לציון היום, שמארגנים בין היתר גופי הממשלה, רשויות מקומיות וכן תאגידים וגופים שהמדינה או רשויות מקומיות משתתפות בתקציבם באופן ישיר או עקיף.

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), הציג את ההצעה שהוכנה בוועדה לקריאה השנייה והשלישית ואמר כי "חוק יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, מייחד יום בשנה "לזיכרון לוחמי צבא ההגנה לישראל שנתנו נפשם על הבטחת קיומה של מדינת ישראל וללוחמי מערכות ישראל שנפלו על תקומת ישראל, להתייחדות עם זכרם ולהעלאת מעשי גבורתם".

ציון יום הזיכרון הוא אירוע לאומי וממלכתי, שבו אזרחי המדינה מתייחדים עם זכרם של מי שנפלו במערכות ישראל. גביית תשלום עבור ההשתתפות באירועים הנערכים ביום זה אינה ראויה, ופוגעת במאפיינים הייחודיים של היום ובמשפחות השכולות, ואף עלולה למנוע השתתפות של הציבור באירועים הללו". 10 ח"כים תמכו בחוק, שעבר ללא מתנגדים.