קופ"ח כללית לביה"ד: הרופאים מצפצפים על ההסכם

קופת החולים כללית מבקשת מביה"ד לעבודה לאכוף על הרופאים העובדים בבתי החולים שלה את ההסכם המחייב החתמת שעון נוכחות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ב

קופ"ח כללית לביה"ד: הרופאים מצפצפים על ההסכם-ערוץ 7
מרד רופאים? אילוסטרציה
פלאש 90

אחרי שכבר נראה היה כי סכסוך העבודה הארוך בין הרופאים ובין המעסיקים הגיע לקיצו, כעת נראה כי הצדדים ישובו בקרוב לבית הדין לעבודה.

מתברר כי יותר מחודש לאחר כניסתו לתוקף של הסעיף בהסכם הקיבוצי המחייב את הרופאים להחתים שעון נוכחות, חלק גדול מהרופאים נמנעים מלעשות זאת ולמעשה הכריזו על "מרד".

קופת החולים הכללית, שבבעלותה 14 בתי חולים, הגישה אתמול (שלישי) בקשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, להוציא צו המורה להסתדרות הרפואית (הר"י) להורות לחבריה ולארגונים שבחסותה להפסיק את מה שמכנים בכללית "הפעילות הארגונית הבלתי חוקית", ולהתחיל לדווח באופן סדיר על נוכחות באמצעות שעון הנוכחות.

על פי הבקשה, בשלושה מתוך בתי החולים שבבעלות הכללית, בילינסון, השרון ומאיר, כ-50% מכלל הרופאים נמנעים מלהחתים את שעון הנוכחות.

הקופה שלחה גם מכתבים אישיים אל הרופאים, ובהם הזהירה כי אם לא יחתמו על שעון הנוכחות לא יקבלו שכר. למרות המכתבים, ממשיכים מרביתם להגיע לעבודה מבלי לדווח על כך בשעון הנוכחות.

מההסתדרות הרפואית נמסר בתגובה לדברים, כי "ידוע לכל שהר"י נלחמה על מנת שלא להחיל דיווח נוכחות ממוחשב על הרופאים. במסגרת המו״מ האינטנסיבי שניהלה הר״י הוסכם על יישום שעון נוכחות גמיש המותאם לתנאי העבודה של הרופאים. הר"י הנה ארגון יציג ומסודר אשר תמיד עומדת בהסכמים עליהם היא חתומה ומצפה מכל חבריה לנהוג כמותה".