דורשת דיון. זוארץ
דורשת דיון. זוארץ פלאש 90

חברת הכנסת אורית זוארץ מוטרדת מטיפולן של הרשויות בפרשת נתן אשל, ועל כן היא מבקשת שהועדה לביקורת המדינה תדון בנושא ותבקש חוות דעת מן המבקר.

בבקשה שהעבירה זוארץ למזכירות הכנסת נאמר, כי "ההתנהלות של הגורמים השונים סביב פרשת נתן אשל, והסדר הטיעון שהתגבש בסיומה, עומדות במרכז הדיון הציבורי בימים האחרונים".

עוד נאמר בבקשה, כי "חשוב לוודא כי הנושא כולו החל ממעורבותו של ראש הממשלה, דרך הבדיקה של היועץ המשפטי לממשלה וכלה בהסדר הטיעון שהובא לנציבות שירות המדינה, טופל כראוי מבחינה חוקית ולא נעשו כל הקלות או סגירות  פנימיות בשל הרגישות הברורה. לשם כך אבקש את חוות הדעת של מבקר המדינה על התהליך, לפי סעיף 21 לחוק מבקר המדינה".

זוארץ אומרת, כי "פרשת נתן אשל שעלתה בימים האחרונים לכותרות עומדת להסתיים בהסדר טיעון שמובא בפני נציבות שירות המדינה, עלינו כחברי כנסת מוטלת האחריות לוודא כי ההליך החוקי של הסדר הטיעון והחקירה הרגישה בתוך לשכת ראש הממשלה נוהלו כראוי. לכן פניתי וביקשתי דיון דחוף בועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ רוני בר און, ושם אבקש את חוות דעתו של מבקר המדינה בנושא תפקוד היועץ המשפטי ותפקוד נציבות שירות המדינה".

"שמענו אמש את דעתו המפורשת של ראש הממשלה, שנמנע מגיבוי הבכירים שעשו את המעשה הנכון והראוי והתלוננו נגד ההטרדה, אסור לנו שהמסר שייצא מן התהליך הבעייתי הזה יהיה מסר של לגיטימציה למי שניצל את מרותו וסמכותו כדי להטריד, גם אם הוא מקורב או בכיר מאוד", מוסיפה זוארץ