שבות רחל: "תודה לשלום עכשיו"

יו"ר מזכירות היישוב שבות רחל שמואל אשכנזי מודה בערוץ 7 לשלום עכשיו שהגיש העתירות נגד תכנית המיתאר, "בזכותם יש לנו אישורים".

בני טוקר , א' באדר תשע"ב

כועסים. שלום עכשיו
כועסים. שלום עכשיו
פלאש 90

ועדת התכנון העליונה של המינהל האזרחי אישרה השבוע תוכנית מתאר לבניית 695 יחידות דיור ביישובים שבות רחל ושילה שבתחום המועצה האזורית בנימין.

הוועדה אישרה שתי תוכניות נפרדות, אחת מהן מעניקה אישור לבניית 600 יחידות דיור בשבות רחל 480 - יחידות חדשות והכשרה של 120 יחידות קיימות.

התוכנית הנוספת מאשרת בנייה של 95 יחידות דיור ביישוב שילה, מהן 28 יחידות דיור שכבר נמצאות בשטח. מדובר באישור בדיעבד לעשרות יחידות דיור שנבנו ללא היתר על קרקעות מדינה, ובו בזמן אישור להרחיב את היישובים באופן משמעותי ולאפשר את צמיחתם בשנים הבאות.

יו"ר מזכירות היישוב שילה, שמואל אשכנזי אומר לערוץ 7 כי מדובר בבשורה אמיתית, "תודה לבורא עולם שפתח את הלב של הממשלה הזאת ושהגענו לזמנים טובים שאפשר לבנות בתים בארץ ישראל על פי חוקי המדינה".

הוא מודה גם לשלום עכשיו שעזרו לקדם את ההחלטה המשמחת, "תנועת שלום עכשיו עתרה לבג"ץ נגד היישוב שלנו, והמדינה הייתה צריכה לתת תשובה. אנחנו שמחים שהם אישרו את תכנית המתאר שכוללת 600 בתים. עכשיו אנחנו צריכים רק ששר הביטחון יחתום והמכרזים יצאו לדרך. אני משוכנע שזה יקרה בקרוב, כי מדובר באדמות מדינה מוכרזות, אדמות של ההסתדרות הציונית".

אשכנזי מקווה שבתוך כמה שנים היישוב יחמש את עצמו, "היום יש 110 משפחות, 600 הבתים יבנו בשלבים. אנחנו ב"ה נהפוך ליישוב גדול. שבות רחל ממוקמת במרכז הארץ ואנחנו נבנה בקרוב גם בית כנסת ומרכז מסחרי".