תומכים באסד
תומכים באסד רויטרס

חבר בוועדת החוץ והביטחון, ח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו), התייחס הבוקר (ראשון) בחריפות לכינוס התמיכה באסד בחיפה כי "אלו הם אנשי גיס חמישי אשר פועלים לא רק נגד מדינת ישראל אלא נגד השאיפה האנושית הטבעית לחירות ולדמוקרטיה".

"לו היו פעילים אלו חיים בסוריה אין לי ספק שהם היו מזמרים זמירות שונות לחלוטין. הבעיה הגדולה של הדמוקרטיה היא שהיא מעניקה לאויביה את הכלים להכחיד אותה".

"לצערי, הדמוקרטיה הישראלית נעדרת את הנחישות הנדרשת להגן על עצמה מפני האויבים מבית. מדינה שנוהגת כך, אשר חברי הכנסת שלה יוצאים מדי יום בהתבטאויות הקוראות לתמיכה בשהידים ולקץ המדינה היהודית, מעודדת בחולשתה הפנימית אלימות לאומנית ופעולות טרור, כדוגמת תקיפת החיילים שאירעה בחיפה - אותה העיר בה התקיים הכינוס האנטי דמוקרטי".

כ-500 בני אדם הגיעו אתמול מרמת הגולן ומירושלים על מנת להביע הזדהות באסד. באירוע שהתקיים בתיאטרון אלמידאן בעיר, הניפו המשתתפים דגלי סוריה ותמונות ענק של אסד.

גם חבר הכנסת סעיד נפאע (בל"ד), חבר הכנסת לשעבר עיסאם מח'ול וראש הכנסייה האורתודוקסית הארכיבישוף עטאללה חנא, נטלו חלק בהפגנה, "אנחנו החלטנו היום להביע הזדהות עם אסד, אנחנו מצביעים מחיפה בעד בשאר אסד ונגד כוחות המערב ומדינות ערב שמנסים להפיל את משטרו", אמרו.