"הבורות - הגורם לניכור בין העם למורשתו"

שר החינוך גדעון סער השתתף היום בכנס ירושלים התשיעי, "אסור לתת את האשליה שיבוא יום והיהודים לא ישבו בחברון".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ב

שר החינוך גדעון סער נאם היום (שני) בכנס ירושלים התשיעי.

בנאומו אמר סער, "הרבה שנים חיינו בתפיסה שהחלישה את תפיסת 'הערכים בחינוך'. תפיסה זו יצרה נזק רב. בלי חינוך שמרכזו זהות, אין לנו עתיד".

"אומרים לנו אז תלמדו גם את הנרטיב הנגדי, הנרטיב הפליסטינאי", אמר שר החינוך, "שמענו את אבו מאזן בדוחה, השבוע שהטיל ספק בדבריו בקשר של העם היהודי עם ירושלים בכלל ועם הרב הבית בפרט, האשים כי חפירות הארכיאולוגיות שמבצעות ישראל בירושלים מאיימות על המסגדים ונועדו למצוא הוכחה לנרטיב היהודי - ישראלי. עוד אמר אבו מאזן, ישראל משלה את עצמה שהיא מסוגלת להחליף את המסגדים ואת ההיסטוריה המוסלמית בירושלים בסיפורי אגדות שבאמצעותם הם רוצים להמציא היסטוריה שתבטל את העובדות הדתיות וההיסטוריות של ירושלים" אבו מאזן מנסה לשכתב את ההיסטוריה, אבו מאזן אומר שבמלחמת השחרור מדינת ישראל גירשה את הערבים. הכול שקרים ואין נכון לאזן בין אמת לשקר".

"נקודה מרכזית לא פחות בלימוד הנרטיב שלנו, האם בני הנוער היום יודעים את הסיפור ההיסטורי של עמנו וארצנו? לפני שנחשוף אותם לנרטיב הערבי או הפליסטינאי כדאי שנלמד אותם את המורשת שלנו", הדגיש שר החינוך.

גדעון סער הוסיף כי "הניסיונות מהשוליים לתקוף את הנחלת המורשת היהודית והציונית כחלק בלתי נפרד מהחינוך, כחלק מהזהות מונעים משיקולים פוליטים. הבורות היא חומר הגולם ליצירת ניכור בין העם למורשתו. רבים מההורים היום לא יודעים להעביר לילדים את היסודות של מורשת עמנו. הם מצפים שמערכת החינוך תקנה להם את היסודות האלה".

"לכן אני מוביל את נושא המורשת, את הסיורים לחברון ומערת המכפלה ולירושלים. אסור לתת את האשליה שיבוא יום והיהודים לא ישבו בחברון".