פרס ירושלים הוענק לגרשון מסיקה

"פרס ירושלים" הוענק היום (שני) לראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה.

במהלך כנס ירושלים התשיעי הוענק הפרס למסיקה על פועלו למהפכת בנייה וקליטה בשומרון, על הנהגת מאבק ללא מורא על ארץ ישראל ועל השינוי האסטרטגי שיצר בתחום ההסברה של יהודה ושומרון, בסיורים ובפרויקטים רבים לקירוב עם ישראל להתיישבות ולארץ ישראל.

הפרס ניתן במעמד שר החינוך - גדעון סער, שר התחבורה - ישראל כץ ויו"ר  העיתון "בשבע" - דוד סעדה.

קודם להענקת הפרס שיתף שר החינוך גדעון סער את מאות משתתפי הטקס, בהם אישי ציבור רבים ובכירי המשק הישראלי, בהצטיינות המועצה האזורית שומרון בתחום החינוך. הוא הדגיש כ המועצה האזורית שומרון היתה המועצה בעלת הניקוד הגבוה ביותר מכל חמשת הרשויות שזכו בפרס החינוך השנה.

בנימוקי הענקת הפרס נרשם בין השאר: "עו"ד גרשון מסיקה הוא כיום המייצג האוטנטי ביותר של תנופת ההתיישבות ביהודה ושומרון וחולל מהפכה בשדה ההתיישבות, הביא לתנופת בנייה בישובי השומרון, כשאין ישוב  בו לא נבנית שכונה או מספר שכונות, תוך מציאת פתרונות יצירתיים ומאבק עיקש לאפשר את הבנייה. למרות האתגרים והמכשלות  המדיניות והפוליטיות, מוביל כיום השומרון בתנופת בניה שלא נראתה שנים רבות, ואולי מעולם.

מסיקה הכניס את הישובים לאווירה של קליטה וגידול כמשימה לאומית ראשונה במעלה, דבר שגרם לכך שהמועצה האזורית שומרון מובילה במקום הראשון בקצב הגידול בכל הארץ זו השנה השניה.

לצד תנופת הבניה והקליטה בהובלתו, לא נרתע מסיקה ממאבק עיקש מול גזירות ופגיעה בהתיישבות. כך קרע בפומבי, באקט ציבורי שיזכר לשנים, את צו ההקפאה לבניה בשומרון ועמד בראש מאבק נחוש כנגדה ולמניעת הארכתה.

במקביל, פועל גרשון מסיקה, שנולד וגדל באשדוד, ללא לאות ליצירת חיבורים וחיזוק הקשר האמיץ שבין ההתיישבות בשומרון לעם ישראל ועומד בראש חזית ההסברה של יהודה ושמרון.

תחת שרביטו יזמה המועצה האזורית שומרון את פרוייקט הסיורים למעצבי דעת הקהל, עיתונאים, אישי תרבות וחברי כנסת, שהפך בשנים האחרונות לפרוייקט הדגל של ההסברה בהתיישבות. כמו כן יזם פרויקטים נוספים להבאת מאות אלפי אזרחים לביקורים בשטח ולהיכרות בלתי אמצעים עם הישובים והמתיישבים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו