מושב כנס ירושלים - ההנהגה הצעירה

בפאנל בנושא האם הציונות הדתית מאפשרת השתלבות צעירים בהנהגתה שנערך במסגרת כנס ירושלים בו השתתפו חבר הכנסת זבולון אורלב, חברת הכנסת ציפי חוטובלי, יו"ר רגבים בצלאל סמוטריץ', משה פייגלין יו"ר חטיבת מנהיגות צעירה בליכוד, יוני שטבון יו"ר רעננים- צעירי הציונות הדתית ועקיבא נוביק כתב ידיעות אחרונות.

אורלב התייחס בתחילת דבריו לאפשרות של איחוד בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי, "אין כל הבדל בין סיעת תקומה לבין המפד"ל והבית היהודי, זהו חטא גדול שהמפלגות לא הולכות יחדיו".

חה"כ אורלב אמר כי המפקד המתוכנן ייצא לדרך וכי הוא מקווה כי אכן יוביל לשילוב כל הציבור הדתי לאומי, "אינני מכיר דוגמא של צעירים שניסו במהלך השנים להשתלב בהנהגת המפד"ל לדורותיה ולא הצליחו בכך, גם הפריימריס המתכוננים יהיו פתוחים לכולם, האחדות חשובה – ישנם 14 חברי מפלגות ציוניים דתיים ב-6 מפלגות שונות. אם היו ביחד – אין לי כל ספק כי המציאות הפוליטית והמדינית בישראל הייתה אחרת לגמרי"

יו"ר רעננים יוני שטבון אמר בדבריו כי "המבנה הפוליטי בציונות הדתית הוא מבנה של 'עסקנות' התופסת מקום מרכזי בהוויה ולא המילה 'מנהיגות', יש לייצר פלטפורמה צעירה בשטח שמובילה, לשם כך נוסדה התנועה. שטבון קרא לקיום מפקד הפריימריס בציונות הדתית ואמר כי התנועה תסייע לכל איש ציבור אשר יתמוך בקיומו של מפקד זה".

יו"ר רגבים בצלאל סמוטריץ' מתח ביקורת על הרצים להנהגה בקרב הצעירים "פוליטיקה זה מקצוע, כמו שלפני שאדם נהיה מנכ"ל חברה גדולה הוא צריך להתחיל מלמטה, כך גם בהנהגה הפוליטית – רק לאחר שנים של עשייה הצעירים צריכים להיכנס להנהגה". לדעתו של סמוטריץ' בציונות הדתית של שלל רבדיה יש תמיכה מלאה בעשיית הצעירים.

"רק אם הציונות הדתית תהיה מעורבת בכל פן של העשייה, נוכל לדבר גם על הנהגה", אמרה ציפי חוטובולי, שסיפרה על הערכה עמוקה בין חברי הכנסת מהציונות הדתית. "יש לכבד גם את ההנהגה הוותיקה, ישנו מצב בעייתי במסגרתו ותיקי תנועת ההתיישבות 'נבעטו' לדבריה על ידי הצעירים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו