עוד שודד נעצר בכבישי השומרון
עוד שודד נעצר בכבישי השומרוןפלאש 90

בלשי משטרת מרחב שומרון בשיתוף עם כוחות צה"ל עצרו הלילה חשוד נוסף בשוד כלי הרכב בשבועיים האחרונים ביהודה ושומרון. החשוד, תושב קלקלילה בן 33, הועבר לחקירה.

אתמול (שני) עצרה משטרת ש"י תושב קלקיליה במהלך שוד רכב בצומת צופים סמוך לקלקיליה כאשר ברכב המתינה לו שוטרת סמויה.

ברשותו של החשוד נתפסה סכין והוא יועבר להמשך חקירתו. מהמשטרה נמסר כי צפויים מעצרים נוספים.

גם בועד מתיישבי השומרון נלחמים בתופעה על ידי מתן תחושת הגנה לנהגים. האמצעי הראשון הוא רכב עם מתנדבים שנוסעים כק"מ וחצי מאחורי נשים שנוסעות בכבישי השומרון. באמצעות פלאפון פתוח, האשה מדווחת למתנדבים על כל תנועה חריגה שהיא מזהה ולפי ניתוח המצב שלה הם מתקדמים על מנת לוודא את שלומה.

יוזמה שנייה היא בובה של חייל, היושבת ליד הנהג ומרחוק נראית כמו חייל אמיתי. הבובה לבושה במדים, נחגרת בסמוך לנהגת, כמו טרמפיסט, ומטרתה להקנות בטחון ולהטעות את המחבלים. הבובה נמצאת באחד הבתים ביישוב הר ברכה וכבר יש רשימה של נשים שסוגרות תאריכים ושעות שבהן הן לוקחות את הבובות.

במהלך השבועות האחרונים דווח בערוץ 7 על שורה ארוכה של מקרי שוד של כלי רכב ישראליים, ברובם נהגו נשים, בכבישי השומרון.

ביום ראשון נשדד רכבה של נהגת יהודיה בכביש 437 סמוך לישוב ענתות שבבנימין. על פי עדות האשה, רכב בו נהגו פלסטינאים פגע ברכבה במזיד וכשיצאה לבדוק את הנזק שנגרם לה, הם שדדו את רכבה בו היו שתי מחסניות ריקות וציוד אישי.

מירי ויצמן, תושבת פדואל, שעשתה בשבוע שעבר את דרכה מהעבודה לביתה שבפדואל הבחינה ברכב פלסטינאי שעקף אותה וחסם אותה, "הם הסתכלו לראות מי ברכב ואז חסמו אותי". הפלסטינים ניפצו את חלונות המכונית וזרקו אותה מהרכב, "שני פלסטינים ירדו מהאוטו, ומכיוון שהדלתות שלי תמיד נעולות, הם שברו את החלון, פתחו את הדלת וצעקו לעברי, 'את רוצה למות?' ". לאחר מכן גבנו את רכבה והשאירו אותה לבדה בכביש החשוך.