עלייה לקבר הרצי"ה ביום השנה ה-30 לפטירתו

ביום השנה ה-30 לפטירתו של אחד ממנהיגיה הבולטים של הציונות הדתית, הרב צבי יהודה הכהן קוק, תתקיים עלייה המונית לקברו שבהר הזיתים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ב

הרב צבי יהודה קוק זצ"ל.
הרב צבי יהודה קוק זצ"ל.
אתר 'ישיבה'

ביום הפורים דפרזים, לפני שלושים שנה, הלך לעולמו אחד ממנהיגיה הבולטים של הציונות הדתית בדור האחרון, הרב צבי יהודה הכהן קוק, ראש ישיבת מרכז הרב ובנו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל.

מידי שנה בשנה עולים לקברו של הרב צבי יהודה תלמידי ישיבת מרכז הרב, בוגרי הישיבה וקבוצה של מקורבי הרב ותלמידיו, אולם השנה, במלאת שלושים שנה לפטירתו של הרב, מתאחדים גופי הציונות הדתית לצורך עלייה מאורגנת המונית למקום.

המארגנים פונים למוסדות הציונות הדתית בהצעה לארגן הסעות לאירוע ואף מציעים הסעות לציבור הרחב אשר צפוי להשתתף בעלייה ההונית להר הזיתים.

העולים לקברו של הרב צבי יהודה, צפויים לשאת תפילה למען עם ישראל ארצו ותורתו על יד ציונו הקדוש.

הרב צבי יהודה היה אחת הדמויות הבולטות במאמצים להקמת ההתיישבות בחבלי הארץ אשר שוחררו על ידי מדינת ישראל במהלך מלחמת ששת הימים ואף התווה את דרכה של תנועת "גוש אמונים" בשנותיה הראשונות.

תלמידיו של הרב צבי יהודה נפרשו בכל תחומי העשייה והחיים הציוניים דתיים בישראל, ובמידה רבה היוו את הגרעין ממנו צמח מפעל הישיבות הגבוהות הציוניות, מפעל ישיבות ההסדר ומפעל המכינות הקדם צבאיות.