מגלה קשיחות. עיריית ירושלים
מגלה קשיחות. עיריית ירושלים פלאש 90

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ אמנון כהן, אישרה היום (שלישי) לקריאה ראשונה את הצעת החוק לתיקון פקודת העיריות של חברי הכנסת זאב בילסקי, יריב לוין, יעקב אדרי, פרופ' אריה אלדד, זבולון אורלב וגדעון עזרא.

בפתח הדיון אמר ח"כ אמנון כהן, כי ציפה שהממשלה תביא את הצעת החוק הממשלתית לתיקון פקודת העיריות ואולם משזו התעכבה, הוא בוחר אשר חוקים מוניציפליים הכוללים אלמנטים מתוכה.

מטרת הצעת החוק הינה לאפשר לעיריות שיוגדרו כעיריות איתנות, עצמאות מסוימת, כך שפעולות מסוימות של העיריות האיתנות לא ידרשו את אישור השלטון המרכזי – שר הפנים. כך לדוגמא, הן תוכלנה לקבוע את תקציבן ללא אישור השר ולבצע עסקאות מקרקעין מסוימות ללא אישור השר. בדיון שהתקיים היום, הוחלט כי סעיף גדול המתייחס לשינויים בארנונה יוסר מהצעת החוק וכי הסדרי גביית הארנונה יימשכו על פי החוק הקיים.

כאמור, הצעת החוק אושרה לקריאה ראשונה. עם אישור הצעת החוק בירכו על הצעת החוק מר אליהו דלאל, סגן ראש העיר נתניה ומר יהודה בן חמו, ראש העיר כפר סבא.

ח"כ זאב ביילסקי, יו"ר השדולה לשלטון מקומי בכנסת ומיוזמי הצעת החוק, בירך גם הוא ואמר כי הוא רואה בהצעת החוק אבן דרך מהותית ביחסים שבין השלטון המקומי לבין השלטון המרכזי. "הצעת חוק זו תהווה תמריץ לרשויות מקומיות להתייעל ולעמוד בתנאי הסף המחייבים על מנת להיכלל במסגרת של הערים האיתנות", אמר ח"כ ביילסקי.

ח"כ אמנון כהן אמר בסיכום הברכות הצעת החוק אכן תעודד את העיריות להיות "איתנות" ובכך תחזק למעשה את העיריות הקטנות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו