הרב אלישיב חובר למכונת הנשמה

מצבו של הרב אלישיב החמיר אמש ובמהלך הלילה הוא חובר למכונת הנשמה. רופאיו חששו מדלקת ריאות. בבית הרב מבקשים התגייסות לתפילות.

אפרים מורנו , ו' באדר תשע"ב

הרב אלישיב. ארכיון
הרב אלישיב. ארכיון
פלאש 90

דאגה בעולם החרדי. מצבו של פוסק הדור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, החמיר הלילה והוא חובר למכונת ההנשמה. בבדיקותיו הרפואיות התגלה כי חום גופו של הרב עלה, ורופאיו חששו מהידבקות בדלקת ריאות והחמרה נוספת במצבו של הרב בן ה-102.  

שלמה קוק דובר בית הרב אלישיב אמר בשיחה עם ערוץ 7 כי הרב זקוק לרחמי שמיים, "בחסדי ה' מצבו של מרן הרב אלישיב שליט"א השתפר לאחרונה, אך הערב חום גופו עלה והרופאים מודאגים. נא לקרוע שערי שמים שהתפילות ימשיכו לפעול את פעולתן לרפואת רבינו יוסף שלום בן חיה מושא".  

הרב אלישיב אושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים לפני כשלושה שבועות, במהלך האשפוז במחלקה לטיפול נמרץ חלה החמרה במצבו הרפואי של הרב ורופאי בית החולים נאלצו לבצע בו פעולות החייאה ממושכות. במהלך סוף השבוע החולף חזר הרב להכרה ובמהלך הימים האחרונים נשם הרב בכוחות עצמו ללא מכשירי ההחייאה. הוא החל לדבר עם הסובבים ואף התפלל בכוחות עצמו. 

בסביבתו של הרב הביעו בראשית השבוע תקווה שהרב יצא לביתו לקראת חג הפורים. המקורבים ציינו כי למרות מצבו הקשה הרב התפלל בכוחות עצמו וישנו שיפור ניכר במצבו של הרב, שלפני ימים אחדים הוגדר כקריטי. כעת תקוותם לשיחרורו הקרוב של הרב נגוזה.