הרב שלמה דיכובסקי
הרב שלמה דיכובסקי אתר "ישיבה"

בסביבתו של מנכ"ל בתי הדין הרבניים, הרב שלמה דיכובסקי, דוחים בתוקף את דבריו החמורים של עו"ד אביעד ויסולי, שנאמרו כאילו בשמו של הרב נגד "פורום תקנה".

בסביבתו של הרב מציינים כי הרב לא מכיר את ויסולי ומעולם לא כינה את פורום תקנה "חבורת תליינים" כפי שטען ויסולי. כשנשאל הרב על עבודתו של פורום תקנה, השיב הרב דיכובסקי כי יש צורך בבירור וחקירה ודרישה מדוקדקת כפי שבתי הדין נהגו בישראל מימים ימימה על פי תורת ישראל, כלשונו.

כשנשאל הרב דיכובסקי בדבר ההתייחסות להודעת "בעל דין", השיב כי בפורום תקנה יושבים תלמידי חכמים גדולים כמו הרב יעקב אריאל והרב אהרון ליכטנשטיין "בוודאי שהם יודעים לנהוג כהלכה וכדין ועל כן צריך לשאול אותם".

בכנס ירושלים שנערך השבוע ע"י העיתון בשבע התקיים דיון תחת הכותרת 'פורום תקנה – תקנה גדולה או בית דין שדה'. הדיון הפך לסוער כאשר עורך הדין אביעד ויסולי אשר הציג את עצמו כמקורב למשפחת הרב מוטי אלון טען כי פורום תקנה הינם 'חבורת תליינים', "פורום שהוא גם הדיין, גם התובע וגם המוציא לפועל, ללא הליך משפטי וללא פרוטוקול הינו פסול – זוהי חבורה של תליינים, פעילות בלתי אפשרית". ויסולי אף השתמש בשמו של הרב דיכובסקי נגד התנהלות הפורום.

מנהלת פורום 'תקנה' יהודית שילת ודבי גרוס הגנו על חשיבותו של פורום תקנה, "אנשים כמו אביעד ויסולי ודומיו, שאין להם רגישות לקורבנות אלא לבעלי הכוח, לא ימנעו מפורום תקנה להיות נחמתם ותקוותם של אנשים נפגעים. ואם אנשי הפורום הם אימתם של העבריינים אז הפורום ממלא את תפקידו", אמרה יהודית שילת.