שת"פ פלשתיני-בדואי בשוד הטרקטורונים

בלשי מג"ב חשפו כנופיה שגנבה טרקטורונים חדישים מישובי הדרום והעבירה אותם במכולות למצרים וירדן. עשרה חשודים נעצרו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י' באדר תשע"ב

שוד משותף. אילוסטרציה
שוד משותף. אילוסטרציה
פלאש 90

במהלך החודשים האחרונים פעלו שוטרי ימ"ר מג"ב דרום במאמץ לפענח פרשיית גניבות הטרקטורים ממנה סבלו תושבי היישובים, המושבים והקיבוצים במחוז הדרומי.

בימ"ר מג"ב דרום הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) שפעל במהלך החודשים האחרונים יחד עם אנשי המודיעין המחוזי של המחוז הדרומי. באחרונה מסכמים שם את הפרשה עם מעצרם של עשרה חשודים שלכולם הוגשו כתבי אישום ושישה מתוכם נכלאו עד לתום ההליכים.

בימ"ר דרום מציינים במיוחד את הצלחת בלשי היחידה להתחקות אחר חברי הכנופיה ולחשוף שיטה שלדבריהם לא הוכרה קודם לכן – טרקטורים שנגנבים בתחומינו מועברים למחסן שהושכר מראש בו מוסתר הטרקטור ועובר פירוק, את הטרקטור מכניסים למכולה (קונטיינר) ודרך נמל אשדוד מייצאים את המכולות לחו"ל, בדרך כלל למצרים וירדן.

באחת מפעילויות המעקב אותרו שתי מכולות זמן קצר לפני הוצאתן על גבי אוניית משא הענקית. המכולות עוקבו ובבדיקתן נמצאו שני טרקטורים חדישים שנגנבו בשבועות האחרונים מתחומי המחוז הדרומי.

"מדובר בשני טרקטורים מודל 2011 חדישים האחד עדיין עטוף בניילונים וללא ביטוח (עקב התדרדרות במצבה הרפואי של אשתו של בעל הטרקטור נאלץ לשבת ליד מיטתה ולדחות את הביטוח ביום יומיים ... זה  הספיק לגנבים!!!)", מספר דובר מג"ב דרום ומוסיף כי "מיותר לציין כי הטרקטורים נשלחו לייצוא עם תיעוד מזויף, ובלשי/חוקרי הצח"מ הצליחו להוציא ממצאים ולקשור את אחד מחברי החוליה לאירוע".

עוד מספר הדובר כי "במקביל ל "כנופיה המייצאת" פעלו בצח"מ כנגד כנופיית בדואים מרהט המעורבת עם תושבי שטחים שפעלה לילה אחר לילה במושבי הדרום וגנבה טרקטורים ומשאיות אציין כי כל חברי הכנופיה נעצרו והוגשו נגדם כתבי אישום".