קרני שומרון
קרני שומרון צילום: פלאש 90

בימים אלה מקדם אל"מ במיל. מוטי הוד, מי שהיה בעברו סגן מפקד חיל התותחנים וכיום מייעץ לתעשיות ביטחוניות, את מיזם 'הוד לישראל' ובו הוא מבקש לכנס תחת קורת גג אחת, א-פוליטית, את אוהבי ארץ ישראל, ההתיישבות והציונות, לפי שעה בפייסבוק.

בראיון ליומן ערוץ 7 מספר הוד על יוזמתו "לרכז את כל היהודים הפטריוטים ואוהבי ארץ ישראל שלא מוכנים שהעיניים שלהם יתעוורו במילים כמו שלום, שהיא אמנם מילה נשגבת אבל הכול רמייה וראינו זאת באוסלו. ראינו מה קורה לנתניהו שמדבר על שתי מדינות וכעת אבו מאזן עושה ממנו צחוק. צריך להפסיק את זה. למדינה יש כבוד ויעדים. היינו מדינה שת התיישבות וכבוד והפכנו למדינה שרודפת אחרי הערבים שישבו איתנו. כל מי שיש לו כבוד, גם לא רק מהימין, צריך לעצור את זה".

הוד מוסיף ומתייחס בדבריו גם לנוער הגבעות ודוחה את הגדרתם כקיצוניים ומשיחיים. הוא מדגיש את היותו אדם חילוני ומציין שככזה הוא בא במגע עם רבים מהציבור החילוני שמכבדים את נוער הגבעות ורואים בו מייצג את ערכי ההתיישבות והציונות. "חילוניים רבים רוצים להרחיב את ההתיישבות אבל המנהיגים מפחידים אותם. נוער הגבעות זה חלוציות, זה לכבוד את הארץ ולמלא אותה בירוק", הוא אומר ומציין בשולי הדברים שאינו מתכוון לפורעי החוק אלא למתיישבים ברחבי יהודה ושומרון.

בדבריו הוא מזכיר את נתניהו, "שאותו אני מעריך ומכיר", וכעת רץ אחרי אבו מאזן ושוקל הקפאת התיישבות, מעשים המנוגדים לציונות, כלשונו. "אני לא מוכן שניתן את המדינה הזו לערבים. רוב הארץ אוהבי ארץ ישראל והיו שמחים לראות את יהודה ושומרון והגולן פורחים", הוא קובע וקורא לשינוי כיוון כללי. "אומרים שבכנסת משתנים אבל זו הטרגדיה שלנו".

לפי שעה, מדגיש הוד, אין בכוונתו להתמודד על כהונה בכנסת, שכן הוא מקווה להצליח ולכנס תחת קריאתו תומכים ממפלגות שונות וממגזרים שונים.

הוד מספר כי פנה במכתב ליו"ר מועצת יש"ע דני דיין והציע לו להכין תכנית מוסדרת לבנייה בכל השטחים הפתוחים של יהודה ושומרון. להערכתו לו תעלה תכנית שכזו להצבעה היא תקבל רוב עצום בעם כל עוד לא יסנוורו אותו וישקרו לו עם המילה 'שלום'.

עוד הוא מציין כי בין קריאותיו גם קריאה להחלת גזר דין מוות על מחבלים. ,לא יתכן שכבר שנה טמונים באדמה בני משפחת פוגל והרוצח נכנס לכלא ללמוד לתואר אקדמי. אמנם בעבר דיבר משה דיין על כך שצריך לתת להם אופק, אבל איזה אופק צריך לתת לרוצח שכזה?".