מצעדות הפרובוקציה בעבר
מצעדות הפרובוקציה בעבר פלאש 90

נמשכות ההכנות לקראת הצעדות האמורות להתקיים בסוף חודש מרץ. במסגרת ההכנות הללו התקיים בירדן כנס מכין בו הוחלט, כי נקודת הכינוס של הצעדה בירדן תהיה באזור בקעת הירדן. כך מדווח מרכז המידע למודיעין ולטרור.

עוד מדווח המרכז כי בכנס פורסם לוח הזמנים של השיירה המגיעה מאסיה. זו אמורה לצאת מהודו ב-9 במרץ לאחר שתקבל את ברכת שגרירות פלסטין בניו דלהי. השיירה מתכוונת לשהות בין 14-10 במרץ בקראצ'י בירת פקיסטאן ומשם לטוס לאיראן. באיראן תקיים השיירה בין 20-15 במרץ סיור במספר ערים ביניהם טהראן, טבריז וקם משם תמשיך בדרכה לתורכיה. מתורכיה אמורה השיירה להגיע, ככל הנמסר בדרך הים, לביירות ב-27 או ב-28 במרץ. "כבעבר, ניתן לצפות ששהיית השיירה האסיאתית באיראן תנוצל למסע יחסי ציבור למשטר האיראני והכפשות כלפי ישראל והמערב", מעריכים אנשי המרכז.

לדבריהם ביהודה, שומרון ורצועת עזה נעשה ניסיון לגייס פעילים ובכירים פלסטינים על מנת שישתלבו באירועים. חאתם אלביתאוי חבר המועצה המחוקקת וחבר אגודת חכמי הדת המוסלמים הדגיש, כי החובה הדתית והלאומית מחייבת את כל הערבים והמוסלמים לפעול לשמירה על מסגד אלאקצא ולשחרר את ירושלים הוא הוסיף כי לאחר הניסיון להפוך את ירושלים מסוגיה ערבית ואסלאמית לסוגיה פלסטינית מצומצמת יש להשיבה ל"חיק הערבי והאסלאמי".

במרכז המידע מוסיפים ומדווחים כי בתוכנית ששודרה בערוץ אלקדס המזוהה עם חמאס שעסקה בצעדה העולמית לירושלים עלה לשידור זאהר ביראוי, פעיל חמאס בבריטניה המשמש כדובר הצעדה. הוא הדגיש כי הצעדה היא "מהלך עממי רחב היקף" הכולל את ערביי ישראל כמו גם את הפלסטינים ביהודה שומרון ורצועת עזה. לדבריו מהלך זה יהווה נקודת מפנה באופי המאבק עם ישראל שיאלץ להתמודד עם "מיליוני אנשים", שיאמרו לא לכיבוש ויקראו לחירותה של ירושלים.

"למרות ההכנות האינטנסיביות נראה, כי מארגני הצעדה מעדיפים בשלב זה להנמיך את הציפיות", מעריכים במרכז המידע ומציינים כי "רבחי חלום המתאם הכללי ויו"ר הועד הפועל של צעדת ירושלים העולמית, הדגיש, כי הצעדה אינה נקראת 'צעדת המיליון' אלא 'צעדת ירושלים העולמית', זאת משום מכיוון שקיימת חשיבות לעצם קיומה של הצעדה בה ייטלו חלק נציגים ממדינות רבות ברחבי העולם ופחות חשיבות למספר המשתתפים".