בעיה מוכרת. מהגרים... סרקוזי
בעיה מוכרת. מהגרים... סרקוזי פלאש 90

סרקוזי החל את מערכת הבחירות שלו בדרך לבחירה מחודשת מחדש לנשיאות צרפת דווקא בניסיון למפלגות הימין הקיצוני, ואמר שיש יותר מידי מהגרים בצרפת, ושתהליך ההשתלבות שלהם בצרפת כושל. כך מדווח ה- telegraph.

סרקוזי מנסה להשיב אליו את קולות הבוחרים שהביאו לניצחונו בשנת 2007 לאחר שכל הסקרים מראים כמעט בוודאות שהמועמד הסוציאליסטי יזכה בבחירות.

"מערכת האינטגרציה שלנו עובדת בצורה גרועה מכיוון שיש לנו יותר מידי זרים בשטחי המדינה, ואין לנו את היכולת למצוא להם מקומות לדיור ולעבודה או אפילו מקומות לימוד", אמר סרקוזי בתוכנית אירוח טלוויזיונית בת שעתיים וחצי. סרקוזי הסכים כי המהגרים הקיימים יכולים להביא לתנופה של צרפת, אך טען כי יוחמרו התנאים לכניסת מהגרים חדשים לתחומי צרפת, וכי רק לכמחצית מכמות המהגרים השנתית כיום תינתן האפשרות להיכנס לתחומי צרפת בעתיד.

סרקוזי הוסיף וציין כי התנאים הסוציאליים הניתנים כיום למהגרים לא יינתנו בעתיד למהגרים שלא יעבדו.

סרקוזי כבר החל להצית אש במערכת הבחירות יום לפני תוכנית הטלוויזיה בכך שקרא לסמן מוצרים בשר ועוף שנשחתו בצורה כשרה ליהדות או לאסלאם. קריאתו זו הגיעה לאחר שמארין לה פן, ביתו של מייסד מפלגת הימין הלאומני בצרפת, ז'אן מארי לה פן, טענה כי לא ניתן לזהות מוצרים אילו בכל רחבי צרפת. סרקוזי מאמין כי רק אם יצרף לתומכיו את בוחרי הימין יוכל לנצח בבחירות מול הולנד, שיערכו ב-22/04/2012 או בסיבוב שני מולו ב-06/05/2012.

בעקבות הקריאה לשמן מוצרים כשרים גרם סרקוזי לפילוג במפלגתו שלו. אלאן ז'ופה, שר החוץ שלו, קרא לדיון "בעיית שווא", שאין צורך להתעסק בה, ואילו ראש ממשלתו, פילון, הפציר ביהודים ובמוסלמים לעזוב את שיטת סימון הכשרות.

אזרחי צרפת מאוכזבים מהקדנציה של סרקוזי, וחושבים שהוא היה הנשיא של העשירים בלבד, ולא עשה מספיק למען התושבים הקטנים של צרפת.