משלוח מנות לחרדים מ"כרכרת חילוניים"

מתוך כרכרה יחלקו חילונים משלוחי מנות בבתי חרדים ברמת בית שמש. זאת כחלק ממבצע 'מרבין באהבה' של 'צהר' ו'זק"א'.

שמעון כהן , י"ג באדר תשע"ב

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90
ביום חמישי, בעיצומו של חג הפורים, בשעה 11:00 בבוקר תסתובב כרכרה ועליה אזרחיים שאינם שומרי מצוות בשכונת רמת בית שמש א' ותחלק משלוחי מנות בבתי תושבים חרדים כחלק ממבצע 'מרבין באהבה' של צהר בשיתוף זק"א.

מארגני המבצע מדווחים כי במסגרתו פנו למעלה מ-500 איש, 'שודכו' למעלה מ230 זוגות, יגיעו חילונים וחרדים אלו לבתיהם של אלו ויעניקו להם משלוחי מנות.

בארגון רבני 'צהר' וארגון זק"א מסבירים כי במשך כל השנה אנו מזהים האחד את השני בתבניות ידועות מראש לפי לבוש, מקום מגורים ואמונות. דווקא המסיכות ששמים בפורים מסתירות את האלמנטים החיצוניים הללו, מפילות את המחיצות שמפרידות ומגלות את האמת הפשוטה: אנו בני עם אחד ובמתן משלוח המנות אנו פותחים פתח לשיח אמיתי וכנה במשך כל השנה.

יו"ר ארגון רבני 'צהר', הרב דוד סתיו: "בעקבות השנה האחרונה שהעצימה את חילוקי הדעות בחברה הישראלית והעוינות בין קבוצה לקבוצה אנו ביחד עם ארגון זק"א שעושה כבר שנים רבות עבודת קודש בחברה הישראלית, מבקשים לפתוח פתח לעומק גדול יותר, ולחשוף את העובדה ולהראות שמעבר לכל המחלוקות המכנה המשותף בינינו לא רק שהוא גדול יותר- הוא גם הסוד לקיומנו כעם".

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב אמר: "מעבר לפעילות השוטפת של הצלת חיים וכבוד המת, חרט ארגון זק"א על דגלו ערך מוסף של קירוב אחים, תחת ראשי התיבות הנוספים של זק"א: זה קירוב אחים. לדעת לכבד כל אדם באשר הוא, לחנך ולהטמיע מסרים וערכים של שלום ופיוס דרך פעילות ההתנדבות. בימים טרופים אלו, בהם קיימת מתיחות בין ציבוריים שונים במדינת ישראל, וכגוף המסמל קונסנזוס ואחדות, החלטנו שלא עת לחשות ולהישאר ספונים בביתנו אלא להישמע לקריאה הנצחית: "לך כנוס את כל היהודים".