אובמה ונתניהו הערב
אובמה ונתניהו הערב רויטרס

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הציע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל תדחה את ההתקפה הצבאית על איראן ובתמורה תקבל בהמשך פצצות חודרות בונקרים ומטוסי תדלוק- כך אומרים גורמים דיפלומטיים הבוקר (ה') לעיתון מעריב.

על-פי הדיווח הנשיא אובמה הציע "עסקת חבילה במסגרתה ישראל תתחייב שלא לתקוף את מתקני הגרעין של איראן השנה אלא רק בשנה הבאה, לאחר הבחירות לנשיאות ארצות הברית. בתוך כך, המכון הבינלאומי למחקרים אסטרטגיים, פרסם אמש ההערכה מחודשת ולפיה ישראל לא תתקוף את איראן במהלך שנת 2012.

בדיווח נאמר כי גורמים מערביים ציינו כי אובמה לא נתן לישראל אור ירוק לתקיפה, וגם לא הציב בפני ישראל אור אדום לאיסור התקיפה אלא העדיף לאותת לנתניהו במה שהם מכנים "אור צהוב בוהק". לדבריהם , האור הצהוב של אובמה הוא "כמעט אור אדום".

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו, אמר הלילה כי האיראנים מסתירים מידע על תוכנית הגרעין. בראיון לרשת CNN, המתפרסם הלילה (יום ה'), אמר אמאנו כי "איראן אינה פתוחה לגבי תוכנית הגרעין שלה". לדבריו, "אנו דורשים מאיראן להידבר איתנו מיוזמתם, לאיראן יש שאלות שעליהן להשיב".מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו