חיסול בעזה
חיסול בעזהפלאש 90

בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי, כלי טיס של חיל האוויר תקף אחר הצהריים (שישי) בכיר בארגון 'ועדות ההתנגדות', זוהיר מוסא אחמד קיסי וסייענו, מחמוד אחמד מחמוד חנאני, בצפון רצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי קיסי הוביל והכווין התארגנות להוצאת פיגוע טרור משולב ממרחב הגבול המערבי לשטח מדינת ישראל.  זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. "תקיפה זו הינה חלק מהפעילות לשיבוש כוונותיהם של גורמי הטרור להוציא לפועל פיגועים ממרחב סיני, בגבול ישראל-מצרים, תוך הפרת הריבונות המצרית", אומרים בצה"ל.

"צה"ל אינו מעוניין בהסלמה אך ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל ולהגיב בעוצמה ובנחישות כנגד כל ניסיון להוצאת פעילות טרור. חמא"ס, אשר מנצל את ארגוני הטרור האחרים לביצוע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, יישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור", נאמר בהודעת צה"ל.

גורם בצה"ל מסר כי זהיר קיסי- יליד 1963, מזכ"ל ארגון "ועדות ההתנגדות העממית", המפקד הפוליטי של הארגון, מהעיר עזה, תכנן והוביל בימים האחרונים הוצאה לפועל של פיגוע טרור חמור רב-מפגעים כנגד מטרות ישראליות בגבול ישראל-מצרים. חיסולו של קיסי בוצע במטרה למנוע את הפיגוע אשר היה בשלבי הכנה אחרונים לקראת מימושו.

זוהיר קיסי נמנה על מתכנני הפיגוע בכביש 12 באוגוסט 2011 (תכנון, מימון, הוצאה לפועל, הכוונה), בו נרצחו 8 ישראלים.היה מעורב בפיגוע חדירה והסתערות למסוף הדלקים בנחל עוז באפריל 2008. הכוונת ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל ואמון על היבטי המימון של חיזבאללה לארגוני טרור ברצועה.

בחיסול נהרג גם המחבל מחמוד חנאני – יליד 1968, במוצאו מבית פוריק ביהודה ושומרון, מעורב בפעילות טרור לרבות שליחת מפגע עם חגורת נפץ לתוך שטח מדינת ישראל.

הגורם הצבאי ציין כי ארגון "ועדות ההתנגדות העממית" בעל תפישה אסלאמית קיצונית, פועל ללא לאות להוצאת פיגועי טרור כנגד מטרות אזרחיות וצבאיות כאחד ובתוך כך מבצע בחודשים האחרונים ירי טילים לעבר שטח מדינת ישראל.