יורדים למקלטים. אילוסטרציה
יורדים למקלטים. אילוסטרציהפלאש 90

ההסתדרות הציונית העולמית באמצעות חברת הבת שלה "תרבות לישראל", נמצאים בקשר רציף עם רכזי התרבות של יישובי הדרום בכל ימות השנה בכלל ובעיתות מצוקה בפרט.

בימים מתוחים וקשים אלו, נערכים ההסתדרות הציונית העולמית באמצעות "תרבות לישראל" ובמימון משרד התרבות והספורט, לשליחת אמנים לישובי הדרום על מנת להרגיע ככל האפשר את התושבים המודאגים ולהנעים את זמנם.

"תרבות לישראל" שלחה בקשות לאמנים שונים ורבים מהם נענו בחיוב לבקשה להגיע ליישובי הדרום ואף הסכימו לעשות זאת בהתנדבות ובהחזרי הוצאות בלבד. ניוד צוותי האמנים לדרום נעשים בתיאום עם ראשי הרשויות ורכזי התרבות של ישובי הדרום.

כבר היום ירדו דרומה אמנים, באמצעות הסעות צמודות, ל-12 פעילויות שונות במועצה האזורית שער הנגב והמועצה האזורית חוף אשקלון. בין האמנים  אשר יופיעו במהלך היום: הרקדנית יעל פראן, אילנית איינשטיין- תיאטרון בובות, שמוליק דנדין הקוסם ופינצ'י הליצנית.

יעקב חגואל, ראש המחלקה לפעילות בישראל בהסתדרות הציונית העולמית, אומר כי "אנו עוקבים בדאגה אחר הנעשה בדרום ועושים כל שביכולתנו על מנת לעזור בהנעמת זמנם של התושבים ולהרגעתם. אני מבקש להודות אישית לכל האמנים אשר נענו לקריאתנו והסכימו לנסוע דרומה למען תושבי הדרום ומבקש לחזק את ידיהם של תושבי הדרום".

רינת גלאון, מנכ"לית "תרבות לישראל": "אנחנו בקשר עם רכזי התרבות בישובים ועושים את המקסימום על מנת לסייע להם בעיתות מצוקה מעין אלה. האמנים נענים לקריאתנו לרדת דרומה. אנו שמחים לשמוע את ההתרגשות הגדולה משני הצדדים על פעילות זו ועושים ככל יכולתנו על מנת להגדיל את מספר ההופעות והאמנים אשר יופיעו בפני תושבי הדרום בימים הקרובים".