הפרות פוחדות וממעיטות בחלב

בליל שבת, פגעה רקטה ברפת בקיבוץ כיסופים. מנהל הרפת סיפר לערוץ 7 כי בנס לא נפגע איש אך נזק כבד נגרם לכלי העבודה.

ישי קרוב , י"ז באדר תשע"ב

רפת פרות
רפת פרות
צילום: פלאש 90

הרפת בקיבוץ כיסופים, הסמוך לרצועת עזה, נפגעה בליל שבת מרקטה ששיגרו מחבלים לעבר ישראל. פגיעת הרקטה גרמה לנזק כבד לציוד חקלאי שעמד באזור הנפילה, בסמוך למכון החליבה בו נחלבות הפרות.

ראובן היימיק, מנהל הרפת בכיסופים אומר, כי הרקטה נחתה במרחק של שבעה מטרים בלבד ממכון החליבה, הרסה כליל שופל שעמד במקום הנפילה וגרמה לנזקים כבדים למערבל מזון לפרות שנמצא בסמוך, "בנס לא נפגע איש, איני רוצה לחשוב מה היה קורה אילו הרקטה היתה פוגעת במכון החליבה, התוצאות היו יכולות להיות קשות" אומר היימיק.

היימיק ציין לערוץ 7 כי למרות שפגיעה בנפש לא היתה, "תנובת החלב ביום למחרת ירדה בצורה משמעותית כתוצאה מהבהלה של הפרות".

מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, יעקב בכר, אומר כי זו אינה הפעם הראשונה בה נפגעת רפת באזור עוטף עזה מרקטות או פצמ"רים ולמרות זאת ממשיכים הרפתנים לעבוד ולהפעיל את הרפתות גם תחת אש, ולדאוג שחלב טרי יגיע למחלבות לטובת כלל תושבי המדינה.

"אנו מחזקים את ידי הרפתנים באזור עוטף עזה והדרום, הממשיכים לעבוד ולהפעיל את הרפתות תחת איום רקטות ופצמ"רים ולשלוח חלב טרי למחלבות. אנשים אלו הם מלח הארץ ומגנים בגופם ורכושם על גבולות המדינה" אומר בכר.

עוד מוסיף בכר, כי במקום לתמוך ברפתנים, יישום החלטות ועדת קדמי על ידי הממשלה יפגע אנושות ברפתות הממוקמות בפריפריה ויהווה מכה אנושה לפרנסה ולענף חלב מצליח "האם לחקלאים אלו באזור עוטף עזה והפריפריה מתכוון קדמי לפגוע בהמלצתו לחסל את ענף החלב בישראל? שיבוא ויגיד זאת להם היום, כשהם נתונים תחת אש ומשפחותיהם בחדרי המיגון".

"לצערנו בוחרת הממשלה לפגוע ברפתנים ולחסל את ענף החלב. כתוצאה מהחלטות ועדת קדמי, יסגרו תוך פחות משנתיים 400 רפתות מתוך 950 שיש בישראל, ואלפי חקלאים ואנשים העובדים בענף החלב, או קשורים אליו יצטרפו למעגל האבטלה. במקום לטפל בטייקונים וברשתות השיווק אשר גוזרים קופון על גב הציבור, במחירי התיווך המופקעים, נוקטים מקבלי ההחלטות בתמ"ת ובאוצר, צעדים תמוהים אשר לא רק שלא יוזילו את מחיר מוצרי החלב אלא אף יגרמו לעלייתם והמחיר הכבד עוד יותר יהיה הרס הפרנסה בפריפריה. האם משרדי הממשלה מעוניינים להפוך אנשים העומדים יום יום בחזית הביטחונית של המדינה, תושבים חיילים, ללא עמל כפיהם? " אומר בכר וקורא לראש הממשלה לשים קץ לצעדים הבלתי ברורים של ועדת קדמי כנגד ההתיישבות העובדת בגבולות המדינה".