האדמו"ר מויז'ניץ. ארכיון
האדמו"ר מויז'ניץ. ארכיון באדיבות אתר 'חדרי חרדים'הרב משה הגר, ראש המכינה ביתיר ובן משפחתו של האדמו"ר מויזניץ' שהלך לעולמו הלילה בבני ברק, סופד לו ביומן ערוץ 7.

"אבי היה בן דוד של האדמו"ר. היינו נפגשים פעמים רבות עם האדמו"ר בדירת הנופש שלו בערד. שם ראינו את גדולתו. הוא היה תלמיד חכם עצום ומתמיד גדול. היינו שואלים שאלה והוא מייד פתח את הגמרא והתוס' הנכונים".

הרב הגר מוסיף ומספר כי מה שאפיין את כהונתו של האדמו"ר שהסתלק הלילה, היה חינוך הילדים, "ארבעים שנה של כהונה הסתיימו. המוטו שלו חוץ מהתורה, היה חינוך, חינוך וחינוך. הוא טען כל הזמן שזה הנושא המרכזי שצריכים לתת עליו דגש בדור שלנו. חינוך ללימוד תורה, למידות טובות ולאהבת ארץ ישראל".

הרב משה הגר זכה לשוחח רבות עם האדמו"ר מויזניץ', ואף לקבל ממנו עצות חשובות לחיים, "היינו מדברים הרבה על המדינה, על הצבא ועל חינוך. הקו שלו היה מאוד תקיף בנושא צבא והוא טען שצריכים להיות הרבה יותר תקיפים נגד הטרור למרות שאת תלמידיו הוא לא שלח לצבא. באופן כללי היה לו קו ימני".

בדבריו משתף אותנו הרב הגר באחת התובנות של האדמו"ר זצ"ל בענייני חינוך, "הייתה לו משנה מאוד ברורה בענייני חינוך. ואכן לחסידות ויזניץ' יש במה להתפאר בנושא הזה. בחדר של הרבי הייתה תמונה של כל תלמידי הישיבה. הוא תמיד היה אומר, היזהרו בבני עניים, שמהם תצא תורה. הוא תמיד דגל בכך שלכל אחד יש פוטנציאל אדיר. ומתוך ההתייחסות הזאת היה לו אמון גדול באנשים".