סוני מובייל: פיתוחים חדשים וחדישים יוני קמפינסקי

ברס אלקטרה, נציגת סוני מובייל בישראל, מציינת היום באופן רשמי את המעבר לחטיבת המובייל של סוני, לאחר סיום רכישת סוני את חלקה של אריקסון במיזם המשותף בפברואר האחרון.  

מסקר מיוחד שערכה ברס אלקטרה לקראת המעבר, נמצא כי סוני הוא המותג המוכר ביותר בתחום מוצרי האלקטרוניקה הביתיים והוא נתפש בעיני הציבור כמותג איכותי מבחינה טכנולוגית ותדמיתית. ממצאי המחקר מראים כי 23% מקרב הנשאלים אף הביעו נכונות לשלם יותר על הסמארטפונים של סוני.

אלי מצביץ', מנהל הפעילות של סוני מובייל בישראל אמר כי "סוני הוא מותג על בסדר גודל אחר לחלוטין, אשר רואה בישראל יעד אסטרטגי. אנו שמחים על המהלך ובטוחים ש עם הניסיון והתמיכה של סוני נוכל לשמר את האיכויות שלנו ועם זאת להגיע לגבהים חדשים. עוד הוסיף מצביץ' כי  "סוני מובייל הולכת להשקיע בקמפיין השקה וטיפוח המותג הן ברמה התקציבית והן ברמה התדמיתית על מנת להעניק חווית לקוח מלאה גם בנקודות המכירה וגם בחוויית המשתמש".

אנתוני ברונאס, מנהל חטיבת הלקוחות (אגן הים התיכון) בסוני מובייל, אשר אחראי על ישראל כמו גם איטליה, בלגיה, ספרד פורטוגל ומדינות נוספות,  אמר היום במסיבת העיתונאים כי "זהו רגע קריטי ומרגש בהיסטוריה של החברה ועקב כך היה לי חשוב להגיע לישראל ולהתחייב בפניכם באופן אישי להמשיך לספק את המכשירים המתקדמים והמהנים ביותר בשילוב חוויית המשתמש הייחודית עליה אנו עמלים ללא הרף".

ברס אלקטרה השיקה בשנה החולפת את מגוון הסמארטפונים הגדול ביותר, תשעה מסדרת ה Xperia ואת סמארטפון הווקמן הראשון, אשר פונים לכל סיגמנט ולכל כיס, והשקיעה סכום כולל  של כ- 10 מיליון שקלים בפרסום ושיווק המותג.

סמארטפוני הדגל arc ו – arc S, אשר הוכתרו כסמארטפון המצלמה הטוב ביותר לשנת 2011-12 על ידי ארגון EISA  המוערך,  מכרו בשנה החולפת כ- 38 אלף יחידות, זאת לדברי מצביץ' עקב הבידול שיצר הסמארטפון מכל מוצר אחר בשוק, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת חווית המשתמש "הצלחנו לנצל את המומנטום של ה- arc ולהמשיך למנף אותו עם ה- arc S", אומר מצביץ'.

סוני מובייל מתרחבת

במהלך 2012 סוני מובייל מתכוונת לפתוח 4 חנויות קונספט חדשות ברחבי הארץ, אשר יתווספו לחנות הקיימת כיום בקניון איילון ברמת גן. מטרת הקמת החנויות היא להעמיק את חוויית הצרכנים ובנוסף לסמארטפונים ניתן יהיה למצוא בהן מגוון רחב של אביזרים תומכים ואקססוריז ייחודיים, חלקם גם כאלה שלא יושקו במפעילים.

קונספט ארבעת המסכים של סוני

סוני מובייל הציגה את הקונספט החדש של סוני -  "ארבעת המסכים", אשר נולד מתוך הרצון לאפשר לכל המכשירים "לדבר" אחד עם השני, כשעל כולם מנצח הסמארטפון בקלות ובפשטות. קונספט "ארבעת המסכים" מאפשר לשתף בלחיצת כפתור פשוטה תוכן מהסמארטפון ולהציגו על גבי מסך הטלוויזיה הגדול, בטאבלט, או במחשב הנייד.

2012 בסימן התמקדות בטכנולוגית ה NFC

סוני מובייל מתכוונת להתמקד השנה בטכנולוגיית ה- NFC, אשר נמצאת בסמארטפונים של  סוני מובייל כ- Xperia SmartTags . בנגיעה קלה על אייקון ה-SmartTag, הדומה בגודלו וצורתו למטבע קטן, נפתח פרופיל בסיסי במכשיר, באמצעותו ניתן להגדיר פרופילים שונים על פי טעם אישי. אלי מצביץ' מנהל הפעילות של סוני מובייל בישראל מסר כי "אנו בהחלט רואים את עצמנו כפורצי דרך בהטמעת היישום של NFC תוך יצירת חויית משתמש ידידותית ופשוטה. אמנם קיימים מכשירים שהושקו עם יכולות תמיכה בטכנולוגיה, אבל אף אחד עדיין לא לקח את הטכנולוגיה בארץ ותרגם אותה לשימושים היומיומיים של כל אחד מאיתנו, אם זה ברכב, בבית, בבילוי וכו'. בהקשר ל"ארנק האלקטרוני" אשר אמור לפעול על בסיס NFC בעתיד,  אנו רואים את המהלך כ'חינוך שוק' והזדמנות להסתגל לשימוש בטכנולוגיה. אני כבר יכול להגיד שאנו מקיימים מגעים מתקדמים עם גופים מובילים במשק, מתחום הכלכלה, הקמעונאות והתרבות"

שירותי התוכן של סוני- עכשיו גם בסמארטפון

שירותי התוכן המפורסמים של סוניENTERTAINMENT NETWORK  SONY  , הכוללים מיליוני סרטים, שירים, משחקים וסדרות טלוויזיה- הם גולת הכותרת בסוני מובייל, כעת עם חדירתם של השירותים גם לסמארטפון. מצביץ' אמר בנושא כי "לטעמנו זה הגורם המבדל והערך המוסף שלנו, ואנו עושים ככל הניתן על מנת שגם הקהל הישראלי יוכל ליהנות מהשירותים הייחודיים הללו בהקדם האפשרי".

סדרת Xperia NXT החדשה של סוני מובייל מגיעה לישראל

סדרת Xperia NXT  החדשה, אשר הוצגה לפני כחודש בתערוכת הסלולר בברצלונה, היא אבן הפינה של סוני, בעלת עיצוב יוצא דופן ויכולת שיתוף מלאה של תכנים על גבי המסכים השונים: טלוויזיה, מחשב נייד  או טאבלט. סמארטפון הדגל-  Xperia Sמספק חוויית צפייה יוצאת מגדר הרגיל עם מסך ברזולוציה גבוהה, חוויות HD הייחודיות ל-Sony ומצלמת 12 מגה-פיקסל, המאפשרת צילום תמונות תוך 1.5 שניות ממצב השהייה. בנוסף, Xperia S מצויד במעבד כפול ליבה במהירות GHz1.5 לביצועים מהירים יותר.  הסמארטפון עתיד להגיע לארץ כבר במהלך אפריל הקרוב.  שני הסמארטפונים האחרים בסדרה Xperia P ו-Xperia U צפויים להגיע גם הם בעתיד הקרוב.