צוות מומחים יבחן הטענות נגד האח הגדול

צוות משותף לרשות השנייה ולהסתדרות הרפואית יבחן הטענות על מתן כדורים פסיכיאטריים למתמודדי האח הגדול. השוט: קנסות ואיום בהורדה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד באדר תשע"ב

מי החליט לשדר? האח הגדול
מי החליט לשדר? האח הגדול
פלאש 90

הרשות השנייה הקימה צוות לבחינת הטענות בפרשת 'האח הגדול' והכדורים הפסיכיאטריים. הצוות המשותף לרשות ולהסתדרות הרפואית יבחן את הטענות שהועלו בתחקיר העיתון 'ידיעות אחרונות' ולפיו כזכור הורה הפסיכולוג המלווה את המתמודדים, ד"ר אילן רבינוביץ' לבלוע כדורים פסיכיאטריים ובכך יכולה הייתה הפקת התכנית "לשחק במוחם" של המתמודדים למטרותיה.

הצוות המדובר שהוקם יכלול בתוכו פסיכולוגים ופסיכיאטרים מומחים שיבחנו את הכדורים שניתנו כדי לדעת אם אכן מדובר בכדורים מעצבי אישיות כפי שהיה מי שתיאר אותם או שמדובר בכדורים שאך טבעי הוא לתת מסוגם למי שמצוי במשבר נפשי, כפי שהיו חלק מהמתמודדים בתכנית, כטענת ההפקה.

ברשות השנייה מציינים כי במידה ויתברר שאכן נעברו עבירות במתן הכדורים למתמודדים הרי שניתן יהיה להעניש את ההפקה בקנסות כאלה ואחרים עד כדי הורדתה של התכנית מהמרקע לחלוטין.

כאן המקום להזכיר כי בעקבות הטענות שהציג המתמודד סער שיינפיין על הכדורים שאולץ לקחת הצטרפו מתמודדים נוספים וטענו כי גם הם נאלצו לקבל כדורים, אולם רובם העדיפו לפי שעה שלא להזדהות בשמם.

הפקת התכנית מצידה תובעת את שיינפיין בסכום של 3 מיליון שקלים בטענה שבהצהרותיו לעיתונות יש דיבה שנועדה להביא לרווח עבורו.

לטענתם שיינפיין גרם להוצאת דיבתה לאחר שפרסם כי החברה דחקה במשתתפי התוכנית ליטול כדורים פסיכיאטריים. בהודעת החברה נכתב: "שיינפיין ניסה לחזור לבמה התקשורתית באמצעות העלאת טענות כזב, כדי לקבל את הפרס הכספי שבו לא זכה במסגרת התוכנית", לשון ההודעה.

מנגד שיינפיין עצמו תובע מהפקת התכנית סכום של 2.5 מיליון שקלים על שעבר.