הרב שטיינמן: יש רשע באירן שמכין פצצה גדולה

הרב שטיינמן התייחס אמש (מוצ"ש) לאיומים מכיוונה של אירן. בהמשך השיב לטוענים שאין צורך להתפלל על רבנים כי הם זקנים.

אפרים מורנו , כ"ד באדר תשע"ב

הקב"ה מתאווה לתפילתן של ישראל
הקב"ה מתאווה לתפילתן של ישראל
פלאש 90

הרב אהרון לייב שטיינמן, הקרוי בעולם החרדי "ראש הישיבה", התייחס אמש (מוצ"ש) בשיעורו השבועי לאיום הפצצה מכיוונה של איראן, ולמצבו הבריאותי של הרב אליישב. הרב שטיינמן התייחס לטענה שאין צורך להתפלל על גדולי ישראל בגלל שהם זקנים.

בפתח דבריו התייחס הרב שטיינמן לאיום האירני, ולמעלתן של התפילות. "צריך לדעת שיש גוי רשע באיראן שמכין פצצה גדולה, הוא רוצה להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מטף ועד זקן, אבל בגלל שדיברו על זה כל כך הרבה, אנשים כבר התרגלו ואף אחד לא מתפלל על זה. כולם חושבים, נו, השם יעזור ולא יקרה כלום, והמה כסילים לא הבינו כי יש גזירה בשמים".

"אבל הקב"ה רחום וחנון, ומתאווה לתפילתנו, אזי הקב"ה מנסה לזעזע אותנו בכל דרך, העיקר שכבר יתפללו. צריך לדעת שכל פרק תהילים, אפילו אם נראה שלא עוזר, שהנה הצדיק אבד וכביכול אין שם על לב על תפילתנו, צריך לדעת שאצל הקב"ה שום דבר לא מתבזבז מה שלא יועיל לפה יועיל לדברים אחרים, והקב"ה רוצה שבכל העולם יתפללו".

בהמשך התייחס הרב שטיינמן למצבו הרפואי של הרב אלישיב, ועל הצורך בערבות הדדית. "הנה, אצל הרב יוסף שלום אלישיב רואים שמתפללים והרופאים החילונים שלא מאמינים עומדים תמהים, מימיהם לא ראו כאלה ניסים גלויים והכול בזכות התהילים, ועדיין צריך הרבה רחמי שמים. לפעמים בן אדם חושב, יש כל כך הרבה אנשים שיגידו תהילים, או שהוא חושב, נו זה ממילא לא רב משלנו, זה רב של אחרים, צריך לדעת שהמחשבה לא נכונה, ובכל אופן כל פרק תהילים חשוב. הנה, עכשיו יש מצב שלכל אחד יש סיבה לומר תהילים, גם בחו"ל וגם אצל כולם, והקב"ה יעזור לעם ישראל בכל מיני דברים שאנו צריכים שמירה".

בסיום דבריו התייחס הרב שטיינמן לטענה שאין צורך להתפלל על הרבנים בגלל גילם המופלג, "הגיע אצלי מישהו ואמר, מי אמר שצריך לבטל תורה לומר תהילים, יהודים כל כך זקנים כבר, אמרתי לו, מה הם חייבים מיתה? יהודי צריך לדעת שכל רגע של חיים זה זכות וצדיקים יש עניין מיוחד שיחיו עוד ועוד. הקב"ה מתאווה לתפילתן של צדיקים, רק התפילה שלנו יכולה להועיל, אנשים לא מבינים או שהם מעדיפים לא לחשוב ולהבין כמה המצב שלנו כאן בארץ ישראל הוא מסוכן, וכל רגע פה זה אימה ופחד, ואלמלא הקב"ה מצילינו מידם הכול היה תוהו ובוהו ח"ו, ולכן הקב"ה מנסה אותנו בכל דרך שאולי תגרום להתפלל כדי למלאות המאגר של התפילות. השם יעזור שיהיה לכולם רפואה שלימה במהרה"