האח הגדול. אילוסטרציה
האח הגדול. אילוסטרציה פלאש 90

יו"ר הלשכה לאתיקה פרופ' אבינועם רכס הודיע על מינוי חברי ועדת הברור לבדיקת הטענות סביב התכנית "האח הגדול".

על הקמת הועדה הוחלט בהמשך לפניית מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה ללשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל, בבקשה לבחון את היקף ואופן הטיפול הנפשי בתוכנית "האח הגדול".

הועדה, שתתכנס בימים הקרובים, כוללת נציגי הלשכה לאתיקה- פרופ' אריה בס יו"ר הועדה, פרופ' ראובן פורת וד"ר אלינור גושן, ד"ר מיכאל שניידמן- יו"ר הועדה לאתיקה של האיגוד הפסיכיאטרי, סמנכ"לית טלוויזיה ברשות השנייה הגב' איילת מצגר ועו"ד אדווה פרי- אבישי, היועצת המשפטית של הועדה.

ברשות השנייה מציינים כי במידה ויתברר שאכן נעברו עבירות במתן הכדורים למתמודדים הרי שניתן יהיה להעניש את ההפקה בקנסות כאלה ואחרים עד כדי הורדתה של התכנית מהמרקע לחלוטין.

כאן המקום להזכיר כי בעקבות הטענות שהציג המתמודד סער שיינפיין על הכדורים שאולץ לקחת הצטרפו מתמודדים נוספים וטענו כי גם הם נאלצו לקבל כדורים, אולם רובם העדיפו לפי שעה שלא להזדהות בשמם.

הפקת התכנית מצידה תובעת את שיינפיין בסכום של 3 מיליון שקלים בטענה שבהצהרותיו לעיתונות יש דיבה שנועדה להביא לרווח עבורו.

לטענתם שיינפיין גרם להוצאת דיבתה לאחר שפרסם כי החברה דחקה במשתתפי התוכנית ליטול כדורים פסיכיאטריים. בהודעת החברה נכתב: "שיינפיין ניסה לחזור לבמה התקשורתית באמצעות העלאת טענות כזב, כדי לקבל את הפרס הכספי שבו לא זכה במסגרת התוכנית", לשון ההודעה.

מנגד שיינפיין עצמו תובע מהפקת התכנית סכום של 2.5 מיליון שקלים על שעבר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו