יום ההתרמה השנתי לארגוני החרשים וניצן יתקיים היום (שני).

בהיעדר תמיכה ממשלתית מספקת בלקויי השמיעה, ארגוני החירשים בישראל אח"א, מיח"א, שמע והמכון לקידום החרש אחראים על מתן שירותי הרווחה, סגירת הפערים הלימודיים של התלמיד או הסטודנט, לימוד דיבור השפה העברית ועוד.

השירותים מיועדים ל- 700,000 חירשים ולקויי שמיעה ולבני משפחותיהם. מטרתו של יום ההתרמה שבמהלכו יצאו עשרות אלפי תלמידים להתרים מדלת לדלת. הוא שדרוג בנק מכשירי שמיעה, בכדי להקל על חייהם של לקויי השמיעה. בין המכשירים נמצאים: מכשירי שמיעה מסוגים שונים, מכשירי הגברה לסטודנטים ולתלמידים, אוזניות, טלפונים ייחודים ועוד'.

נטע דוברין, מנכ"ל שמע ויו"ר קואליציות ארגוני החרשים בישראל: "יום ההתרמה מהווה עבורנו הזדמנות לאפשר לציבור הרחב לגעת באוכלוסיית החרשים וכבדי השמיעה ולהיחשף לפעילות המדהימה שמתבצעת בארגוני החרשים. עיקר התקציב של הארגונים הללו מתבסס על תרומות  ולא על תקציבים ממשלתיים. ולכן יש חשיבות מאוד גדולה לכל סכום שנצליח לאסוף על מנת להמשיך ולתת שרות לאוכלוסיה אותה אנו מייצגים".

 ארגוני החירשים השונים מטפלים בחירשים ובלקויי השמיעה בכל הגילאים:

"אח"א" - אגודת החירשים בישראל. מפעילה 17 מועדונים חברתיים ברחבי הארץ, המקיימים קבוצות תיאטרון וספורט, מקהלות, דיונים בשפת הסימנים ועוד. המטרה היא להוציא את החירשים וכבדי השמיעה מהבדידות בה הם נמצאים לעומת החברה השומעת.

"מיח"א"- מחנכי ילדים חירשים. עוסקת  בחינוך, שיקום וטיפול באוכלוסיית הילדים בגיל הרך הלוקים בשמיעתם. מטרת מיח"א להבטיח את מיצוי הפוטנציאל של הילדים, צמצום הפער בין ילדים שומעים לילדים לא שומעים ושילוב הילדים הלא שומעים בחברה השומעת, במקביל מעניק הארגון הדרכה וייעוץ להורים שמתמודדים לראשונה עם גילוי החירשות אצל ילדיהם.

"שמע"- ארגון הורים לילדים חירשים וכבדי שמיעה.  הארגון  מטפל בשילובם של החירשים ולקויי שמיה במערכת החינוך הרגילה והייחודית. הארגון גם מארגן פעילות תרבותית וחברתית  לתלמידים חירשים וכבדי שמיעה, הכוללת קבוצות נוער, תיאטרון וכו'..

"המכון לקידום החירש"-המכון מעודד ומסייע לקויי השמיעה  להמשיך ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה. כיום כ- 400 הסטודנטים לקויי השמיעה לומדים בליווי המכון לקידום החרש.