מסתמן: עובדי מזנון הכנסת לא יפוטרו בכל פגרה

יו"ר הכנסת הודיע על פתרון מסתמן לפיו עובדי זכיין המזנון לא יפוטרו בכל פגרה. הזכיין שייבחר יתחייב להעסיקה 12 חודשים בשנה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשע"ב

מסתמן: עובדי מזנון הכנסת לא יפוטרו בכל פגרה-ערוץ 7
יושבת. אחד ממזנוני הכנסת
פלאש 90

בישיבת נשיאות הכנסת היום, הציג יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הצעה לפתרון מסתמן שיאפשר לעובדי זכיין מזנון הכנסת להמשיך בעבודתם גם במהלך תקופת הפגרות בכנסת. על פי המוצע, הזכיין הבא שייבחר, יימנע מלפטר את עובדיו במזנון עקב פגרות בכנסת ויהיה מחויב להיקף צוות העובדים, הן במהלך תקופת המושב והן במהלך תקופת הפגרה.

שירותי ההסעדה בכנסת הם שירותי מיקור חוץ שנרכשים מזכיין על ידי הכנסת ועובדי הזכיין אינם עובדי הכנסת. כמו כן, כחלק מתנאי המכרז, מחייבת הכנסת את הזכיין להפריש לעובדים את כל הזכויות הסוציאליות שהוא מחויב להם בחוק. 

הזכיין יקבל עם זאת, סבסוד מוסכם בכל חודש פגרה, שמטרתו לגשר על הירידה החדה בהיקפי הפעילות בפגרה. כדי לאפשר את הפעלת המודל החדש כבר במכרז הקרוב, נבחנות מספר דרכים למימון ההפרש שתידרש הכנסת לשלם לזכיין, בין היתר, יהיה כנראה צורך להעלות במידה את מחירי המנות במזנון הח"כים וייתכן שאף במזנוני הכנסת האחרים.

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין אמר "אני מבקש לקוות שאכן הפתרון המסתמן ימומש וייתן לעובדי הזכיין המפעיל את מזנון הכנסת תחושת ביטחון תחת אי וודאות מתמדת שהם שרויים בה ערב כל פגרה. עם זאת, ההסדר המוצע יאפשר לכנסת להמשיך לרכוש שרותי מזנון במיקור חוץ, ולא לקחת על עצמה אחריות שהיא אינה יכולה או צריכה לשאת על טיב השרות והמזון, בדיוק כפי שנוהגים כל משרדי הממשלה בתחום זה".