הכתובת הייתה על הקיר

כלי התקשורת בצרפת מדווחים כי הנשק בו נעשה שימוש בפיגוע היום (שני) בטולוז הוא אותו נשק בו נרצחו שלושה חיילים בני מיעוטים בשבוע שעבר בטולוז ובסביבתה.

המשטרה המקומית חוקרת שני מכתבי איומים שנשלחו לבתי ספר יהודיים בפריז. במשטרה המקומית אומרים כי במהלך הפיגוע היום ירה החשוד בירי 15 כדורים לעבר אנשי בית הספר ותלמידיו.

שלושה מבין ההרוגים הם בני משפחה אחת. מדובר ברב יונתן סנדלר בן ה-30, ישראלי שעזב את הארץ לפני כשנתיים ועבד כמורה בבית הספר של הקהילה היהודית בטולוז, ושני ילדיו הקטנים - אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. הרוגה נוספת היא בתו של מנהל בית הספר, מרים מונסנגרו בת ה-8. עוד שלושה תלמידים בבית הספר נפצעו באורח קשה.

ח"כ הרב חיים אמסלם (עם שלם), שהיה תושב העיר ליון שבצרפת, הביע זעזוע בעקבות הפיגוע  בבית הספר היהודי בטולוז "אוצר התורה".

"אני חש זעזוע עמוק ואין לי ספק שמדובר בעליית מדרגה באנטישמיות כלפי יהודים, זה יום קשה ליהדות בכלל וליהדות צרפת בפרט. שוחחתי עם ראשי הקהילה ולראשונה אני שומע מהם שהקהילה מאשימה את השמאל הצרפתי והירוקים ועידוד התקשורת הצרפתית שמלבה את האנטי הישראליות שתורגמה היום להרג יהודים ולהסתה כנגד היהודים".

"לצערינו תמיד הכתובת תמיד נמצאת על הקיר אבל לא רואים אותה עד שלא שמים עליה זרקור. האנטשמיות כמעט היום יומית נגד יהודים בסופו של דבר לא נעצרו והביאו גם לפגיעות בנפש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו