'לגמול מהאח הגדול כמו מסמים'

ח"כ זאב נרעש מהדיון בכנסת על הכדורים והאח הגדול. "אומרים שזו אמנות וזו תכנית שזכתה בפרס. איבכי על הפרס הזה והאמנות הזו...".

שמעון כהן , כ"ו באדר תשע"ב

ניסים זאב
ניסים זאב
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת ניסים זאב, איש ש"ס, יצא מהדיון בועדת החינוך סביב פרשת הכדורים הפסיכיאטריים ו'האח הגדול' כשהוא משוכנע ש"כל הדיון מיותר לחלוטין. הוא לא עוסק במהות אלא רק בכדורים", כך הוא אומר ביומן ערוץ 7.

חבר הכנסת זאב מזכיר שהועדה היא ועדת חינוך ולא ועדה פסיכיאטרית, וככזו עליה לחדול מלעסוק בכדורים פסיכיאטריים ולעסוק בחינוך. "צריכים לדון במהות. זו תכנית זנותית שמביאה חורבן לנוער שלנו, חורבן למוסר שלנו. לא יכול להיות שבני נוער צופים בתכנית הזו כמו מסוממים יום ולילה. הגענו לדיוטה תחתונה. צריך לעשות חשבון נפש".

"רק מסוממים יכולים להיכנס לתכנית כזו", קובע חבר הכנסת זאב התובע דיון במהות החינוכית ולא בפרשות הנלוות. "צריך היה לקיים דיון מהותי ומעמיק במה נכון עבור הנוער שלנו, עבור המוסר שלנו. יש כאן תכנית ובה דברי נבלות, זימה, ריקנות ותועבה. צריך לחשוב מה מטרת התכנית הזו. אומרים לי שזו אמנות וזו תכנית שזכתה בפרס. איבכי על הפרס הזה והאמנות הזו...".

חבר הכנסת זאב סבור כי צריך לדבר על הגמילה מהתכניות הללו כמו גמילה מסמים. כשצופים משקיעים כל כך הרבה שעות זה כמו להתמכר לסמים, לאלכוהול ולקלפים".

באשר לתשומת לב הרבה שלה זכה הדיון בוועדה אומר חבר הכנסת זאב כי באופן יחסי מספר חברי הכנסת שהשתתפו כחברים בוועדה היה זהה לזה שמשתתף באופן קבוע בדיונים מקבילים, אך המעורבות של משתתפי 'האח הגדול' בדיון הייתה יוצאת מגדר הרגיל. "אמרתי כבר בדיון שאנחנו ממשיכים כאן את הקומדיה, את התכנית הזו".

"צריך להטריד אותנו לאן אנחנו מובילים את הנוער בעצם קיומן של תכניות שכאלה שמגיעות לכל בית", חותם זאב את הדברים.