לבני: השוואה פסולה ומקוממת

יו"ר האופוזיציה תקפה את שרת החוץ של האיחוד האירופי שהשוותה בין רצח הילדים בטולוז והמצב בעזה, "לא דומה אירוע שנאה למלחמה בטרור".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ב

לבני: השוואה פסולה ומקוממת-ערוץ 7
תוקפת. לבני.
פלאש 90

יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, תקפה את שרת החוץ של האיחוד האירופי שהשוותה בין רצח הילדים בטולוז והרצח שמבצע אסד בסוריה והמצב בעזה.

"ההשוואה הזו פסולה, מקוממת ולא נכונה. הדרישה ממנה לחזור מדבריה כן נכונה. לא דומה אירוע שנאה או אירוע של מנהיג שרוצח בבני עמו לבין אירוע של מדינה שנלחמת בטרור גם אם תוך כדי נפגעים אזרחים. ההתבטאות הזו מבטאת את התפיסה השגויה בעולם כלפי מדינת ישראל ואת היעדר היכולת של ההנהגה הנוכחית לייצר את ההבחנה המוסרית הברורה הזאת", אמרה לבני.

היא הדגישה כי "חוסר היכולת לגייס את העולם למען האינטרסים של מדינת ישראל פוגע ביכולת הפעולה הצבאית שלה ובאפשרות של ישראל להשתמש בכלים צבאיים".
 
לבני אמרה את הדברים בסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון.

נזכיר כי אשטון אמרה כשלצדה צעירים פלסטינים, "אנחנו חושבים על מה שקרה היום בטולוז, אנחנו זוכרים מה קרה בנורבגיה בשנה שעברה, אנחנו יודעים מה קורה בסוריה, אנחנו רואים את זה קורה בעזה ובאזורים אחרים בעולם".

"אנו רואים לנגד עינינו את כל הילדים שאיבדו את חייהם. אני רוצה לחלוק כבוד היום לכל אותם צעירים", הוסיפה וציינה במיוחד את הילדים הפלסטינים "שכנגד כל הסיכויים, ממשיכים ללמוד, לעבוד, לחלום ולשאוף לעתיד טוב יותר".