דנון: עונש מוות לרוצחים על רקע אנטישמי

ח"כ דנון קיים דיון בכנסת בנושא הפיגוע בצרפת. "האנטישמיות חוזרת להכות בעם היהודי פעם נוספת אך הפעם זה יהיה שונה", אמר דנון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ב

ח"כ דני דנון, קיים היום (שלישי) דיון דחוף בכנסת בנושא הפיגוע בבית הספר היהודי בצרפת. בפתח הדיון עמדו הנוכחים דקה דומיה, "האנטישמיות חוזרת להכות בעם היהודי פעם נוספת- אבל הפעם זה יהיה שונה. עלינו לרדוף את כל מי שיפעל לפגיעה בעם היהודי, ולשבור כל ניסיון של התעצמות הקולות האנטישמיים. ידה הארוכה של מדינת ישראל יכולה להגיע, ותגיע לכל מי שינסה לפגוע בנו ברחבי הגלובוס", אמר דנון.

במהלך הדיון הכריז דנון על תחילתו של שיתוף פעולה בין פרלמנטרי למאבק באנטישמיות ועל תוכנית לקידום חקיקה ברחבי העולם להחמרת ענישה במקרים שהמניע היה אנטישמי, "רצח על רקע אנטישמי צריך להיות מוגדר כמעשה החמור ביותר בספר החוקים של כל פרלמנט בעולם ויש להגדירו כעונש מוות- אסור לתת לאנושות לחזור לטעויות שהביאו אותה לשעתה השפלה ביותר", אמר דנון. ח"כ דניאל סימון אמר כי לא היה רצח כזה מאז השואה.

שגריר צרפת, כריסטוף ביגו אמר כי "הלם אדיר שורר בצרפת אחרי ההתקפה הברברית. רמת הכוננות הביטחונית סביב בתי ספר, בתי כנסת ומוסדות של יהודים עלתה לרמה המקסימאלית. הקמפיין הפוליטי של המועמדים לנשיאות הושהה בעקבות האירוע. המקרה הזה הוא לא רק פשע נגד הנרצחים, זה פשע נגד הדמוקרטיה ונגד הערכים המשותפים של ישראל וצרפת. השנה האחרונה הייתה השנה עם הכי פחות אירועים אנטישמיים בצרפת בעשור האחרון".

דנון אמר בתגובה כי "בכל העולם יש פחות מקרים אבל החומרה של האירועים עולה משנה לשנה".

ז'אק קופר, נציג ההסתדרות הציונית העולמית אמר כי "המצב היום בצרפת בו יהודים מפחדים ללכת עם כיפה ברחוב הוא בלתי נסבל. יש אנטי ציוניות ואנטישמיות היום בצרפת".

מאיר חביב, סגן יו"ר ה"כריף", ארגון על לארגונים היהודיים מצרפת ציין בשיחת טלפון כי "מה שקרה אתמול לא קרה מעולם בהיסטוריה של צרפת. אף פעם לא הרגו ילדים מטווח אפס. אפילו בשואה לא עשו את זה. ההבדל המהותי הוא שהפעם ממשלת צרפת מודעת לבעיה ומטפלת בה. אני מבקש מנשיא צרפת את התפטרותה המיידית".

חברי הכנסת דניאל בן סימון, עינת וילף וליה שמטוב נכחו בדיון.