מתנבא ומזהיר. ברוש
מתנבא ומזהיר. ברוש YVEL

עשרות תעשיינים, חברי התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים, התכנסו אמש במפעל התכשיטים ומרכז המבקרים החדש YVEL בבעלותם של אורנה ואיציק לוי כדי להיפרד מנשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ולקבל את הנשיא החדש צביקה אורן.

את האירוע יזמה הנהלת התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים בראשות היו"ר, אריק גרבלסקי, שהעניק לנשיאי הארגון הנכנס והיוצא שי מיוחד – אבן עתיקה מירושלים ועליה הקדשה.

בנאום הפרידה שלו אמר שרגא ברוש כי תפקיד התעשיינים הוא להיות אופטימי, אך תפקיד נשיא התאחדות התעשיינים הוא להיות מודאג ואני הייתי מודאג במשך שבע שנות כהונתי. ברוש תקף את הממשלה באומרו כי "בגין תקף בעיראק מבלי שדיבר והפחיד לפני כן. כאן לעומת זאת יש מסע הפחדה ואיומים על תקיפה והפצצה באיראן וזה גורם לנזק חמור ועצום לתעשיינים ולתעשייה. מי המשקיע האידיוט שיבוא להשקיע בישראל עם איומים כאלה? אף משקיע לא יבוא לכאן. ההפחדה הזאת לא טובה לתעשייה".

צביקה אורן, נשיא התאחדות התעשיינים הנכנס בירך את תעשייני מרחב ירושלים ואמר כי הוא ישקוד על שיפור תדמית התעשייה והתעשיינים ויעשה מאמץ מיוחד למשוך צעירים לענף

אריק גרבלסקי חשף את פרויקט הסטאז' התעסוקתי שיושק בימים הקרובים בשיתוף הרל"י ורוח חדשה. פרויקט זה יכלול סיוע של עד 50% משכר הסטודנטים למקצועות ההנדסה, מחשבים, מדעי החיים ועיצוב שיעבדו במשך 9 חודשים בחברות תעשייתיות בירושלים ומענק נוסף במידה וייקלטו בחברה. 

גרבלסקי קרא לתעשיינים בירושלים להשתתף בפרויקט ולהירתם למטרה חשובה זו. בהמשך סקר גרבלסקי את פעילות ההתאחדות במרחב ירושלים והדגיש את הקשר האישי והמקצועי ההדוק שיש להתאחדות עם מקבלי ההחלטות במרחב ירושלים.