האמבולנס מפנה את ההרוג
האמבולנס מפנה את ההרוגרויטרס

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, כינס מסיבת עיתונאים לאחר שנודע על מותו של המחבל מטולוז, בה הסביר את האירועים.

לדבריו, הרשויות בצרפת עשו הכול כדי להביא את המחבל מוחמד מראח לדין, אך החליטו כי אין לסכן לצורך כך את חייהם של אנשי כוחות הביטחון.

כוחות הביטחון הצרפתיים פרצו לפני הצהריים (חמישי) לביתו של המחבל מטולוז, מוחמד מראח, אשר התבצר בבית מאז הלילה שבין יום שלישי לרביעי.

הפריצה החלה על פי הדיווחים בהשלכת שלושה רימוני הלם לתוך הבית בו התבצר המחבל לאחר שכבר לפני למעלה מיממה פונה כל האזור מיושביו. לאחר מכן נשמעו באזור הבית קולות ירי, אשר התבררו בהמשך כחילופי אש בין המחבל לבין כוחות הביטחון שפרצו לבית.

שר הפנים הצרפתי דיווח לכלי התקשורת, כי עם הפריצה החלו חילופי אש בין אנשי היחידה המיוחדת שפרצו לבית ובין מראח, אשר בניגוד להערכות המוקדמות עדיין היה בן החיים ואף ניהל קרב עם כוחות הביטחון מתוך חדר האמבטיה, שם נעל את עצמו.

בחילופי האש נפצעו שלושה אנשי היחידה המיוחדת שפרצה לבית, אחד מהם קשה.

מראח, אזרח צרפת בן 24 ממוצא אלג'יראי, התגורר בעיר בשנים האחרונות ועבד במוסך, הוא הודה בביצוע הרצח של שלושת בני משפחת סנדלר ושל מרים מונסונגו. על פי החשד תיכנן המחבל במקור להמשיך לפגוע במטרות צבאיות, אולם ביום שני הוא לא מצא מטרה כזאת ולכן פנה לבית הספר היהודי בטולוז.

בראיון לתחנת טלוויזיה בצרפת אמר שר הפנים הצרפתי, כי מראח "סיפר שביום שני הוא רצה להרוג עוד חייל, אבל לא מצא אף אחד, אז הוא פנה לבית הספר היהודי ורצח את המורה ואת שלושת הילדים".