משפחת סנדלר שנרצחה בפיגוע בטולוז
משפחת סנדלר שנרצחה בפיגוע בטולוזצילום: פלאש 90

מפקדי כוח הקומנדו צפו אחר הצהריים (חמישי) בסרטוני הווידאו המחרידים שבהם תיעד המחבל המוסלמי את רגעי הזוועה במהלכם רצח בדם קר שלושה חיילים צרפתים, רב ושלושה ילדים.

כלי התקשורת בצרפת דיווחו כי המחבל השתמש לצורך תיעוד מעשיו במצלמת Go Pro - המשמשת לרוב ספורטאים וחובבי אקסטרים. הוא ענד אותה על ראשו או על קסדת האופנוע.

"בתיעוד הונצחה הפגישה שלו עם בעל האופנוע, כשמראח שאל אותו לגבי תפקידו בצבא", סיפר התובע. "בשלב מסוים הוא נראה יורה בחייל שני כדורים וצועק לעברו: 'אתה הורג את האחים שלי ולכן אני אהרוג אותך'".

ארבעה ימים לאחר מכן רצח המחבל מראח שני חיילים צרפתים נוספים במונטבאן, ובתיעוד הרצח הזה נראה המחבל זועק "אללה אכבר" במהלך הירי. "לבסוף, הוא צילם באופן יסודי את מסע הרצח שהוא ערך בטולוז ביום שני בבוקר".

התובע ציין כי "החקירה עדיין רחוקה מלהסתיים. כעת אנו מנסים להתחקות אחר שותפיו של מראח או מי שסיפק לו את האמצעים לבצע את מה שעשה".

עוד דווח הערב כי המחבל שחוסל היום לאחר קרב יריות בביתו, ביקר בישראל לפני כמה שנים. סיבת הביקור לא ברורה לגמרי, אבל ההערכה היא שבא לישראל לאסוף מודיעין לקראת פיגוע.

בתוך כך, ברחבת סינמטק תל אביב נערכת הערב (ה') עצרת לזכר קורבנות הפיגוע בטולוז: הרב יונתן סנדלר, בניו גבריאל ואריה, ומרים מונסונגו בת השמונה. בעצרת משתתפים כ-200 בני אדם שחלקם מניפים שלטים הקוראים ליהודי צרפת לעלות לישראל.