השר כץ קובע מזוזה בקבר יוסף
השר כץ קובע מזוזה בקבר יוסף מועצה אזורית שומרון

11 שנה, לאחר שמחבלי המשטרה הפלשתינית שרפו את קבר יוסף והרסו את המצבה, וכשנה לאחר בניית המצבה מחדש, ע"י המועצה האזורית שומרון וחיילי צה"ל, קבעו אמש (ד) מחדש שר התחבורה ישראל כץ וראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה את המזוזה בפתח מבנה הקבר.

הרב יצחק ברנד, מארגון חלמי"ש, (חרדים למען יהודה ושומרון), אומר לערוץ 7, כי הפגנת התמיכה בקבר יוסף חשובה ביותר, אבל כללי ההלכה היו חייבים גם הם להישמר בקפידה. "בשו"ע כתוב שבמקומות שיש גויים לא שמים מזוזה, כיון שיש חשש שהגוי יבזה אותה. ההלכה קובעת שמכיוון שהגויים רגילים לקחת את המזוזה ולבזות אותה, אין לשים מזוזה בפתחים, אלא אם כן מדובר בפתח שהוא שמור".

לדבריו, קבר יוסף, כיום, הוא מקום מועד לפורענות. "היום בוודאי שזה לא מקום שמור. ראינו לא פעם, איך הערבים משתלטים על הקבר, מבזים אותו, שורפים אותו ומחריבים אותו. לכן לא היה ראוי לשים במקום מזוזה".

הרב ברנד טוען שהפתרון היחיד לאחר שכבר הציבו שם מזוזה, הוא להציב במקום שמירה יהודית, "אחרי ששמו את המזוזה, צריכים לשים שם עכשיו חיילים יהודים, שישמרו על המקום כל הזמן. יכולים גם להחזיר לשם את הישיבה שהייתה שם, וזו אולי תהיה הזכות של המזוזה, שבזכותה גם חזרנו להיות בקבר יוסף".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו