קבוצה מוסלמית בבלגיה
קבוצה מוסלמית בבלגיהמתוך הסרטון

תופעת "מוחמד מראח" המטורף מטולוז לא מפתיעה ולא חדשה עבור רבים מתושבי אירופה בכלל וצרפת בפרט.

הרשת החברתית "פייסבוק" סגרה דף מעריצים שהקימו אוהדיו של מוחמד מראח. כ-500 גולשים הספיקו להירשם לדף ורבים מהם הותירו הודעות תמיכה במחבל.

נשיא צרפת סרקוזי הבטיח היום כי יקדם חוקים נגד גולשים המבקרים בקביעות באתרי אינטרנט של הג'יהאד ונגד כל מי שנוסע לחוץ לארץ לרכוש אידיאולוגיות קיצוניות.

בצרפת, כמו בלונדון וכמו בבלגיה מתמודדים המנהיגים עם תופעה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות בה מנסות קבוצות איסלאמיות "לכבוש" ארצות באירופה ולכפות עליהן את ה"שריעה" – חוקים המסדירים את אורחות החיים של כלל המוסלמים.

מוסלמים רבים רואים במדינות אירופה "דאר אל-חרב" - בית המלחמה שם יש לבצע ג'יהאד כדי להפוך את המדינה לדאר אל-אסלאם - "בית האסלאם" - אלה לא ינוחו ולא ישקטו עד אשר ינצחו את "הכופרים".

בחודשים האחרונים מופץ סרטון ברשת האינטרנט המגיע מבלגיה שם מאיימת קבוצה קיצוני להפוך את המדינה לארץ מוסלמית וכבר מאיימת על תושביה.

בבלגיה, נחשף לאחרונה כי המוסלמים מהווים רבע מאוכלוסיית בריסל. השם הנפוץ ביותר בבריסל עבור תינוקות בשנת 2011 היה מוחמד. זה גם היה השם הנפוץ ביותר לתינוקות בעיר אנטוורפן, שם 40% מוערך של ילדים בבית הספר היסודי הם מוסלמים.השריעה, מערכת החוק האסלאמי, המבוססת על חוקי האיסלאם, מיושמת בכמה מקומות גם בבריטניה למורת רוחם של התושבים ההמומים. כלי תקשורת בלונדון דיווחו בעבר כי קבוצה פונדמנטליסטית מנסה לאכוף את החוק השרעי במזרח לונדון ובכוונתה להתרחב לאזורים נוספים.

הקבוצה המוסלמית הציבה שלטים בהם נכתב כי "אתם נכנסים לאזור שבשליטת השריעה - חוקי האסלאם. באזור זה חלים חוקי השריעה ועל כן חל איסור להימורים, לעישון ולאלכוהול".

גם בדנמרק, דרשו קבוצות איסלאמיות להפוך אזורים שלמים בקופנהגן ובערים אחרות לאזורי "חוקי השריעה" - שם יושמו חוקי האיסלאם בלבד.

מנהיגי המדינות באירופה מודעים לתופעה ומנסים להתמודד איתה מבלי לפתוח את שערי הגיהנום לאזרחים התמימים והמפוחדים. החשש הכבד הוא כי עימות ישיר עם קבוצות אלה יביא למתקפות טרור במדינות שקטות אלה אך אפשר שהמחבל המטורף שפעל השבוע ידליק נורה אדומה ויציב תמרור אזהרה שימנע את המתקפה הבאה.