הבנייה בכפר וולג'ה
הבנייה בכפר וולג'ה צילום: דב ברק

ח"כ ניסים זאב מש"ס, העלה אתמול בישיבה האחרונה של מושב החורף של הכנסת את אחת הסוגיות הכואבות ביו"ש - הבניה הבלתי חוקית הפלשתינית בשטחי C.

בראיון לערוץ 7, הסביר כי מדובר בסכנה ביטחונית וריבונית, "מתחת לאף שלנו, מתבצע שוד קרקעות מכוון של הפלשתינים. זה קורה בשטחי C, ששייכים לנו גם מבחינה ביטחונית. הפלשתינים כובשים עוד שטח ועוד שטח. הם עושים זאת ללא רישיון, וכך לאט לאט נבנות מאות יחידות דיור ביו"ש".

לדבריו שתיקת הרשויות, לנוכח גזל הקרקעות הפלשתיני, מעוררת סימני שאלה רבים, "ביהודה ושומרון חיים כיום למעלה משלוש מאות אלף מתיישבים. באותם שטחים שבהם גרים יהודים, הערבים הם מיעוט. לצערנו הרשות הפלשתינית מעניקה להם כספים כדי שיבנו ויבנו, ואם יש צווי הריסה, מממנים להם גם עורכי דין. בית המשפט שלנו יכול לחכות שנים לחוות דעת של הפרקליטות בנושא, וכך מנציחים את הבנייה הבלתי חוקית".

ח"כ זאב, מדגיש כי המשך העלמת עין מהבנייה הבלתי חוקית עלול לעלות לנו ביוקר, "בכל מקום רואים את הבנייה הבלתי חוקית הפלשתינית, וממשיכים להעלים עין. הם כבר מתקרבים לצירים הראשיים. הם באים ומוחקים את ההיסטוריה ואת העבר שלנו והציבור ומנהיגיו חייבים לזעוק על כך".