כוחות הביטחון בטולוז
כוחות הביטחון בטולוזרויטרס

אחיו של מוחמד מראח, המחבל שביצע את פיגוע הירי בטולוז, הובא היום להמשך חקירה בפריז בחשד למעורבות וסיוע בביצוע הטבח בבית הספר היהודי.

האח, עבדלקאדר מראח, אמר כי הוא גאה במעשי אחיו. האח הכחיש כי ידע על הכוונה לבצע אותן מבעוד מועד. "אני גאה על כך שהוא מת עם הנשק ביד", ציטט הגורם המשטרתי את האח.

גם אמו של מראח עוכבה לחקירה ושוחררה אמש (שישי) ממעצר, לאחר שנקבע כי היא לא מעורבת בפיגועים. האם אמרה, על פי הדיווחים, כי היא מתקשה להאמין שבנה הוא המחבל, ושואלת את עצמה האם יכלה למנוע את מעשיו.מנתיחת גופו של מראח עולה כי הוא נפגע מיותר מ-20 קליעים שנורו על ידי כוחות הביטחון שצרו על ביתו. בין היתר נמצאו בדירתו שמונה אקדחי קלצ'ניקוב ורובה מסוג עוזי.מפקד הכוח שפרץ לדירת המחבל, אמורי דה הוטקלוק, אמר לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" כי המטרה היתה להוציא את מראח בחיים.

הכוחות הבינו מאוחר יותר שהוא מבקש למות כשהיד. על האירוע הוא מספר "ברגע שהתחלנו לנקב את הקיר כדי להחדיר את הגז הוא התחיל לירות. הוריתי לאנשי עוד לא לפתוח באש. זרקנו רימוני הלם כדי להמם אותו, ואז הוא פשוט יצא ופתח במתקפה חזיתית. הוא רצה להתעמת איתנו בשטח שלו. הוא הכין את הדירה לעימות. הוא שאף לזה".