תעלת סואץ
תעלת סואץ רויטרס
העיתון המצרי אלאהראם מדווח כי איראן תכננה לפגוע בכלי שיט ישראלי בתעלת סואץ.
 
על פי הדיווח, סיכל שירות בטחון המצרי את המזימה. שני חשודים שנעצרו סיפרו בחקירתם כי הציעו לאדם שלישי, ששוחרר לא מכבר ממעצר, סכום של כ-50 מיליון לירות מצריות, יותר מ-8 מליון דולרים, בעבור ביצוע המשימה.מעצרם של השניים, בני 25 ו-27, הוארך ב-15 ימים.


ביום חמישי דיווח כתבנו חגי הוברמן כי כוחות מנגנון הביטחון הלאומי המצרי הצליחו לסכל ניסיון פיגוע טרור בתעלת סואץ. מקור מצרי מסר כי נעצרו שני מחבלים שתכננו לפגוע באוניות הנושאות דגל זר החוצות את התעלה. על פי הדיווח, השניים ניסו לארגן קבוצה שתכננה לפגוע באוניות החוצות את התעלה מעל שטח אדמה חקלאי, הנמצא לחוף התעלה, ליד העיירה קנטרה מזרח, ליד אסמאעיליה.
 
בתוך כך, המטה ללוחמה בטרור פרסם בימים האחרונים תמונת מצב של אזהרות המסע לקראת חג הפסח והאביב. במטה הדגישו כי איראן וחיזבאללה ממשיכים לנסות להוציא לפועל פיגועים נגד מטרות ישראליות וקהילות יהודיות ברחבי העולם, על רקע חיסולם של עימאד מורנייה וחיסול שלושה מדעני גרעין באיראן.

בין ההמלצות של המטה: קוראים לישראלים להימנע מביקור בטורקיה ונקראים לצאת בהקדם כיוון שמגודרת כבעלת איום קונקרטי גבוה. מצרים מוגדרת כבעלת איום קונקרטי בסיסי, אך חצי האי סיני מוגדר כאזור עם איום קונקרטי גבוה מאוד והישראלים מתבקשים להימנע מלהגיע למקום ולצאת מהאזור באופן מיידי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו