תנובה: שביתות אזהרה של עובדי דור ב'

שביתות אזהרה של עובדי דור ב' במרכזי ההפצה של חברת תנובה. נציגות העובדים תפתח בשביתות אזהרה למשך 24 שעות.

בני משה , ב' בניסן תשע"ב

תנובה: שביתות אזהרה של עובדי דור ב' -ערוץ 7
קוטג' תנובה
צילום: פלאש 90

נציגות העובדים הנחתה הערב (ראשון) את המחלקים והעוזרים שהינם דור ב' קבועים במרכז הפצה צפון, הממוקם בחיפה, לא להגיע לעבודתם למשך 24 שעות.

מדובר בכ - 10 עובדים. המשמעות הישירה בפועל היא שיהיו מספר קווי חלוקה שיתעכבו בהגעתם ליעדם.

בנוסף, תקיים הערב נציגות העובדים אסיפת הסברה לעובדי מרכז ההפצה הצפוני. העובדים יתכנסו ויקבלו  סקירה על  הקיפאון במו"מ בנושא הסכם השכר ועל הצעדים הננקטים. לאור האסיפה, ייתכן ויהיה עיכוב ביציאה של קווי חלוקה מסוימים.

בהמשך השבוע , מחר ומחרתיים, יתקיימו שביתות אזהרה דומות בנות 24 שעות בהן ייקחו חלק מחלקים ועוזרים שהינם דור ב' קבועים במרכזי ההפצה במרכז ובדרום. כמות העובדים במרכזי הפצה אלו גדולה יותר.

"אנו לא נוכל לשבת עוד בחיבוק ידיים ולהמתין להנהלה. ההנהלה ממשיכה להצהיר באמצעי התקשורת כי היא קוראת לנו למו"מ, אך אלי לא נעשתה כל פניה רשמית", אמר אחיאב שמחי, יו"ר ארגון העובדים. " אין לנו אלא לעבור ממחאה לעיצומים על מנת שההנהלה תתעשת ותשב למשא ומתן ענייני", הוסיף.

"אנו נלחמים על עתידם של עובדי דור ב' וכעת הם לוקחים חלק נכבד במאבק. מצבם של עובדי דור ב' עגום ואנו נלחמים כי בהסכם השכר הנוכחי יעברו עובדי דור ב' למעמד של עובדי דור א'. בעבר היה מצבה של החברה פחות טוב ולכן הסכמנו להכנסת עובדי דור ב', אך היום כשהחברה רווחית אין סיבה להמשיך באפלייתם לרעה של עובדי דור ב' ", אומר שמחי.

יוזכר כי בשבוע שעבר הפסיק וועד העובדים את אספקת הקוטג', למעט בתי חולים ובתי אבות, וכן מוצרי השוקו השונים. החל מיום הופסק שיווקם של כל המוצרים מסדרת 'יופלה'.